כאבים במיגרנות – האזורים בגוף המושפעים ביותר

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

כאבים בסובלים ממיגרנותמיגרנה היא צורה שכיחה יחסית של כאב ראש, הגורמת להגבלה בפעילות עד כדי השבתה מוחלטת בחלק מהמקרים. המיגרנה פוגעת בכעשרים אחוז מהנשים ובכעשרה אחוז מהגברים והתסמין המרכזי שלה הוא התקפים חמורים של כאבי ראש.

התקף מיגרנה נמשך בין ארבע שעות לשלוש יממות, עוצמת הכאב שלו בינונית עד גבוהה וקיימים בו צירופים של כאב ראש חד צדדי, כאב ראש פועם, אי סבילות לפעילות גופנית שגרתית, בחילות, הקאות, אי סבילות לרעש, אי סבילות לאור ועוד. מאמר זה מפרט את הקשר בין כאבי מיגרנות לבין כאבים במקומות אחרים בגוף.

כאבי עיניים: סימן נפוץ למיגרנה

בנוסף לכאבים, הראייה עלולה להיות מושפעת. במהלך התקף מיגרנה, הסובלים עלולים לחוות מצב של ראיית אורות מהבהבים, אובדן של הראייה בעין אחת, הופעה של נקודות שחורות בשדה הראייה, חוסר סבילות לאור ועוד. בדרך כלל, כאבי עיניים מופיעים באנשים הסובלים ממיגרנה עם אאורה.

סוג זה של מיגרנה מתבטא בהופעה של תסמינים שונים בחוש הראייה המקדימים את ההתקף. בין היתר מדובר על ראייה של אורות מזוגזגים או צבעוניים, הבזקי אור לבנים וחסרי צורה, ראייה מעורפלת, עיוורון מלא זמני ועוד. הכאבים נגרמים בעקבות התרחבות או היצרות בכלי הדם המזינים את העיניים.

כאבי חזה ומיגרנה

חלק מהתרופות למיגרנה עלולות לגרום לכאבי חזה, שנעשה בהן שימוש לטיפול במיגרנות וחשוב להיות ערים לתופעת לוואי זו לפני שנוטלים את התרופות. הכוונה היא לתרופות השייכות למשפחת הטריפטנים. קבוצה זו נמצאת בשימוש מתחילת שנות התשעים של המאה העשרים וכוללת את התרופות הבאות:

  • Relert (Eletritan) – תרופה זו מגיעה במינון של ארבעים או שמונים מיליגרם.
  • Rizalit (Rizattriptan) – תרופה זו ניתנת במינונים של חמישה או עשרה מיליגרם.
  • Zomig (Zolmitriptan) – תרופה זו ניתנת במינונים של שניים וחצי או חמישה מיליגרם.
  • Naramig (Naratriptan) – תרופה זו ניתנת במינון של שניים וחצי מיליגרם.
  • Sumatriptan – תרופה זו ניתנת במינון של חמישים או מאה מיליגרם ובנוסף מגיעה בצורת תכשיר להסנפה במינון של עשרים מיליגרם או במזרק במינון של שישה מיליגרם.

כאבי צוואר ומיגרנה

כאבי צוואר הם תסמין שכיח נוסף בהתקפי מיגרנה, אם כי חשוב להבחין בין כאבי צוואר המהווים תסמין של מיגרנה לבין כאבי צוואר שגורמים לכאב ראש משני. כאב ראש ראשוני הוא כאב המופיע ללא גורם ברור ובקבוצת כאבי הראש הראשוניים ניתן למצוא את המיגרנה.

לעומת זאת, בקבוצת כאבי הראש המשניים ישנם כאבים שמופיעים על רקע ידוע שיכול להיות למשל בעיות בעצבי הגולגולת, גידולים תוך מוחיים ועוד. במקרים רבים מתברר כי המקור לכאבי הראש הוא בכלל בכאבי צוואר חמורים.

כאבי שיניים ומיגרנה

בדיוק כמו שכאבי צוואר יכולים לגרום לכאבי ראש, כך גם כאבי שיניים או פגיעה במפרק הלסתות עלולים לגרום לכאבי ראש.

גם כאן, חשוב להבין כי לא מדובר על מיגרנה, שכן הגורם להופעת הכאבים ידוע. בדיוק באותו האופן גם כאב ראש המופיע בעקבות בעיות בסינוסים לא מוגדר כמיגרנה משום שהגורם לכאב ידוע וברור.

כאבי אוזניים ומיגרנה

בדרך כלל, בהתקף מיגרנה לא מופיעים כאבי אוזניים, אם כי בהחלט תיתכן הופעה של טנטון (צפצוף טורדני באוזן) וכן תיתכן הופעה של חוסר יכולת לסבול רעשים או קולות דיבור בעוצמה גבוהה.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן