מזונות ומשקאות שמרפאים או מעוררים מיגרנות וכאבי ראש

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאכלים שגורמים לכאבי ראש ומיגרנהמוצרי מזון רבים מעוררים כאבי ראש ומיגרנה, וחשיפה אליהם יכולה לגרום להופעת כאב ראש פתאומי. כל אדם צריך להכיר את מוצרי המזון אשר גורמים אצלו לביטוי של כאב ראש ולהימנע מהם.

בדרך זו ועל ידי אכילת תחליפים, ניתן בהחלט להפחית באופן משמעותי את תדירות כאבי הראש ואת עוצמתם, ומלבד זאת לשפר את התזונה והבריאות הכללית.

חשוב להימנע משוקולד

אכילת שוקולד מגבירה את הסיכון להופעת התקפי המיגרנה, ועל כן אנשים הסובלים ממיגרנה צריכים להימנע ככל שניתן מאכילת השוקולד. בשוקולד מצויים מרכיבים רבים וביניהם תיראמין ופנילתילאמין, אשר ידועים כמעוררים מיגרנות.

מוצרי חלב, גבינות צהובות וגבינות מיושנות

אנשים רבים הסובלים ממיגרנות מדווחים שהתקף מיגרנה מופיע אצלם בסמיכות לאכילת גבינות מסוגים שונים, ובעיקר גבינות צהובות וגבינות מיושנות (כמו גבינה כחולה). גם בגבינות קיימת כמות גדולה של תיראמין ופנילתילאמין אשר מעוררים את התקף המיגרנה והימנעות מהם יכולה לסייע להפחתת ההתקפים.

מונוסודיום גלוטמט מזיק פעמיים

אחד ממרכיבי המזון הנפוצים ביותר במוצרי המזון המעובדים הוא מונוסודיום גלוטמט, אשר מלבד היותו חומר לא בריא הוא גם יכול להגביר את הסיכון להתפתחות התקף מיגרנה. מונוסודיום גלוטמט מוכנס כיום למוצרי מזון רבים, הכוללים חטיפים, מזון מעובד, תבלינים ומוצרים נוספים.

הימנעות מהחשיפה למונוסודיום גלוטומט חשובה לבריאות הכללית ולא רק למניעת המיגרנות, ולשם כך יש לרכוש אך ורק מוצרי מזון אשר מצוין על אריזתם שאינם מכילים מונוסודיום גלוטמט.

ממתיקים מלאכותיים מעוררים כאבי ראש

חלק מהאנשים מפתחים כאבי ראש ומיגרנה לאחר חשיפה לממתיקים מלאכותיים, כמו אספרטיים. ממתיקים מלאכותיים קיימים בכל מוצרי ה"דיאט", הכוללים משקאות דיאטטיים, מסטיקים, יוגורטים מופחתי סוכר, קינוחים ללא סוכר ומוצרים נוספים. במידה ואכן חשיפה לממתיקים מלאכותיים גורמת לכאבי ראש או מיגרנה, אין ברירה אלא להימנע מהם.

חשוב לזכור שכמעט כל מוצרי המזון אשר על אריזתם מצוין "ללא סוכר" מכילים ממתיקים מלאכותיים, וכך גם חלק גדול מהמוצרים הדיאטטיים. ועל כן, חשוב מאוד לקרוא את הכתוב על האריזה ולהימנע מצריכת אותם ממתיקים מלאכותיים.

קפאין

למרות שרוב האנשים נהנים מהקפאין כמקל על כאבי ראש ומונע אותם, בחלק גדול מהמקרים שתיית קפה מהווה טריגר להתקף מיגרנה וכאבי ראש. אי לכך, חשוב מאוד לבחון את התגובה האישית לקפאין, ולראות האם הוא מקל על כאב ראש או האם הוא גורם לכאב ראש, ועל פי זה לשנות את צריכת הקפאין היום יומית.

אלכוהול

משקאות אלכוהוליים ידועים כמגבירים את הסיכון לכאבי ראש ומיגרנה, ואנשים הסובלים מכך צריכים להימנע משתיית אלכוהול, או לפחות להפחית את כמות האלכוהול הנכנסת לגוף. אלכוהול מגביר את הסיכון לכאב ראש במספר מנגנונים:

מכיל תיראמין – חלק גדול מהמשקאות האלכוהוליים מכיל תיראמין אשר ידוע כמעורר מיגרנה. המשקאות העיקריים המכילים את התיראמין הם בירה ויין אדום, ומומלץ להימנע מהם על מנת למנוע כאבי ראש ומיגרנה.

גורם להתייבשות – ידוע ששתיית אלכוהול מגבירה את הסיכון להתייבשות, אשר גורמת בין היתר לכאבי ראש. בדרך זו, אנשים רבים סובלים מכאב ראש אחרי שתיית אלכוהול כאשר הסיבה לו היא התייבשות בלבד. אי לכך, מומלץ מאוד לשלב עם שתיית האלכוהול גם שתיית מים, במיוחד אם שותים כמויות גדולות של אלכוהול.

יכול לגרום להאנגאובר – האנגאובר מופיע לאחר לילה רווי אלכוהול, וגורם לכאב ראש, תחושת עייפות והרגשה כללית רעה. הסיכון להאנגאובר עולה ככל ששותים כמות אלכוהול גדולה יותר, והשכיחות לו עולה אצל אנשים אשר לא רגילים לשתייה חריפה.

ניטריטים

ניטריטים הוא מרכיב מזון אשר ידוע כמעורר מיגרנה ומצוי בעיקר בנקניקיות, נקניקים, וכל סוג אחר של בשר משומר. בנוסף, מוצרי מזון מעובדים מכילים לרוב כמות ניטריטים גדולה יותר, וכך גם בשרים מעושנים, מוחמצים או תעשייתיים.

על מנת להימנע מכאבי הראש לאחר חשיפה לניטריטים, מומלץ לרכוש בשרים טריים בלבד, או כאלה אשר מצוין על אריזתם שהם אינם מכילים ניטריטים. בכל מקרה, רצוי להפחית ככל שניתן את השימוש בבשר מעובד, אשר נחשב ללא בריא ומשמין לעומת בשר טרי.

פירות יבשים

אכילה מרובה של פירות יבשים יכולה לגרום לכאבי ראש ומיגרנה על רקע החשיפה לסולפיטים. מדובר בסוג של חומר משמר אשר מצוי בעיקר בפירות יבשים וביין ויכול לגרום להופעת כאב ראש או מיגרנה. על מנת לאכול פירות יבשים ולהימנע מכאבי הראש, מומלץ לרכוש פירות יבשים אשר מכילים כמות סולפיטים קטנה, ולהימנע מפירות אשר עברו ייצור המוני ותעשייתי.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן