בעיות בתפקוד המיני אצל הסובלים ממיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

בעיות בתפקוד המיני אצל הסובלים ממיגרנהמיגרנות, בדומה למחלות כרוניות אחרות, יכולות לדכא את החשק המיני והאינטימיות בין בני זוג.

כדי לשמר על הזוגיות, זוגות רבים נזקקים לחיזוקים אחרים במערכת היחסים בינהם. מיגרנה כרונית, יכולה ליצור מתח, ומרחק בין בני זוג.

הכרת הגורמים לכאבי הראש כמו מזונות מסויימים, ריחות, שינויים גופניים, חוסר שינה ותחילת המחזור החודשי, יכולים לסייע בבניית האינטימיות. נטילת תרופות המונעות או המקלות על המיגרנה, עשוייה לעזור. בנוסף, ייעוץ זוגי מיני וניהול אורח חיים בריא, הכולל פעילות גופנית סדירה, יכולים לסייע אף הם בשיפור המצב.

נשים או גברים?

נשים הסובלות מכאבי ראש ומיגרנות בתכיפות, נתקלות בבעיות בתפקוד מיני, לפי מחקרים שנעשו בתחום. מחקרים מצאו כי מעל לתשעים אחוזים מהנשים הנוטלות טיפול לכאבי ראש ומיגרנות, חוות ירידה בחשק המיני ו-29 אחוזים מהנשים התלוננו על מצוקה נפשית, כתוצאה מהמצב.

במקרים רבים של כאבי הראש, התגברה תחושות החרדה, בעוד מיגרנות וכאבי ראש הנובעים ממתח, נקשרו לכאב בעת קיום יחסי המין ותשוקה מינית ירודה. החוקרים טוענים כי דרושים מחקרים נוספים רחבי היקף בתחום כדי להגיע לתובנות חד משמעותיות בתחום המיגרנות, וההשלכות האפשריות על התפקוד המיני.

מחקרים בתחום

במסגרת אחד המחקרים, השתתפו מאה נשים אשר טופלו נגד כאבי ראש וסבלו מהם במשך שנים, כאשר הגיל הממוצע היה ארבעים שנים. מרבית הנשים סבלו ממיגרנות. חלקן, התלוננו על כאבי ראש כרוניים או כאבי ראש המלווים במתח . החוקרים ראיינו כל משתתפת, ערכו להן בדיקות נוירולוגיות והעריכו את ההיסטוריה הרפואית. בנוסף, הנשים נדרשו לענות על שאלונים הנוגעים לחיי המין.

ב91 מהמקרים, הוצג כי הנשים סבלו מבעיות בתפקוד המיני מעבר לטווח התקין. החוקרים מדגישים כי למרות הקשר הקיים בין המיגרנות ובעיות בתפקוד המיני, מעט מאוד ידוע עד היום על הסיבתיות בה כאבי הראש משפיעים על התפקוד המיני.

במחקר שפורסם בכתב העת לרפואה מינית, ניסו להסביר את הקשר בין השניים. הם מציינים כי אנשים הסובלים מכאבי ראש במקביל סובלים משינויים במצבי הרוח כמו דכאון וחרדה, המשפיעים על החשק המיני ושביעות רצון, ואילו תרופות אשר נעשה בהן שימוש לטיפול בכאבי ראש, בעלות השפעה גם הן על התפקוד המיני.

סובל משפיכה מוקדמת או מאין אונות? – יש לנו פתרון מעולה עבורך!

מיגרנות והורמונים

מרבית הסובלים ממיגרנות הן נשים. אחד הגורמים למיגרנות בקרב הנשים הוא השינוי ההורמונאלי במסגרת המחזור החודשי, כאשר רמות האסטרוגן והפרוגסטרון יורדות. ייתכן שעבור נשים אלה, מעקב אחר המחזור החודשי יעזור בתכנון הפעילות המינית. אולם מיגרנות, יכולות לפגוע במחזור החודשי. דבר המקשה על התכנון.

להריון יש השפעה על התפתחות מיגרנות, אשר עשויות להופיע בתדירות גבוהה יותר, בתקופה זו. נשים וגברים כאחד, סובלים ממיגרנות בדרך כלל בגילאי אמצע החיים.

האם קיים קשר בין מיגרנה ואין אונות?

הוכח כי למיגרנה קיימת השפעה שלילית על תפקוד הפרט בתחומים רבים, תפקוד פיזי, חברתי, בריאות הנפש והפעילות היומית. הקשר בין כאב כרוני ותפקוד מיני הוכח במספר מחקרים, ומיגרנה בפרט. לאחרונה, נמצאו עדויות לקשר בין בעיות זיקפה ומיגרנה במסגרת מחקר שבוצע בטיוואן על ידי צוות חוקרים.

במחקר לא השתתפו גברים הסובלים ממחלות נפש, סוכרת, לחץ דם גבוה ומשקל יתר. גורמים אלה הידועים כמקדמים כאבי ראש, עשויים להביא לממצאים שגויים. בעוד שהקשר של השניים אינו ברור לחלוטין ונעשים מאמצים רבים לפענח את ההשפעה, קיימות מספר השערות למנגנונים האפשריים והמורכבים אשר עשויים להסביר את הקשר. אחת ההשערות האפשריות אומרות כי קיים חוסר איזון במסלול הנוירוטרנסמיטר דופמין, אשר מעורב בשתי ההפרעות.

טיפולים מתקדמים וחדשניים לסובלים מבעיות בתפקוד המיני – לחצו כאן

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן