Ajovy – התרופה החדשה מבית היוצר של חברת "טבע" למיגרנות

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כאב ראש של מיגרנה הינו אחד מכאבי הראש המתסכלים, המכאיבים והמפריעים שיש. מדובר בכאב ראש אשר לרוב מופיע בצורהAjovy - התרופה החדשה מבית היוצר של חברת טבע למיגרנות מדורגת ובא לידי ביטוי באחד מצדי הראש בצורה של דפיקות, הוא יכול להיות מלווה באאורה, בחילות, רגישות לריחות ורעשים.

בין הטריגרים למיגרנה ניתן למנות מצבים של שיבושים בשגרת החיים של האדם כמו למשל עודף או חוסר שעות שינה, דילוג על ארוחות, מאכלים מסוימים, אי הקפדה על שתיית מים בצורה מספקת, לחץ, עומס ומתח ולא פחות חשוב נטייה גנטית.

אנשים הסובלים מהתקף מיגרנה סובלים מאוד ואיכות החיים שלהם נפגעת ולכן הם מחפשים באופן קבוע פתרונות אשר יעלימו את המיגרנה או לפחות יגרמו לה להיות חלשה יותר ופחות מורגשת כך שיוכלו לתפקד בחיים.

כיצד מיגרנה מאובחנת?

אבחון של מיגרנה הוא דבר לא פשוט ומסתמך בעיקר על תשאול של המטופל, אשר מתאר לרופא מאילו תסמינים הוא סובל, איזה סוג כאב, איך הוא בא לידי ביטוי, מתי הוא קורה ועוד. במקרים מסוימים תתבצענה בדיקות נוספות כדי לשלול פגיעות שונות במערכת העצבים היכולות להשפיע ולגרום לכאבי ראש. אם לרופא יש חשש שמדובר במשהו חריג הוא יפנה את המטופל לבדיקות נוספות ומקיפות כדי לשלול מחלות או בעיות אחרות. בין היתר יתבצעו בדיקות דם מקיפות אשר כוללות בין היתר סמנים לדלקת או ערכים היכולים להעיד על תחלואה אחרת אשר יכולה להתבטא בכאבי ראש, אם יעלה חשד למחלה מוחית כמו גידול או משהו אחר יופנה המטופל לבדיקת הדמיה כמו CT או MRI. יתכן והרופא יחשוד שכאב הראש מעיד על דלקת קרום המוח אז יתכן ויפנה לביצוע ניקור מותני. רק לאחר שלילת מחלות ובעיות אחרות יוכל להינתן האבחון כי מדובר במיגרנה.

אילו טיפולים במיגרנה עומדים לרשותנו כיום?

טיפול במיגרנה הוא טיפול לא פשוט שכן כל אדם חווה את התקף המיגרנה בצורה שונה ולכן גם מגיב באופן שונה לטיפול. יש אנשים אשר נטילה של משככי כאבים פשוטים כמו אקמול או אופטלגין מסייעת להם והתקף המיגרנה נעלם תוך זמן קצר מרגע נטילת התרופה אך יש אנשים שאינם מגיבים לכך. יש אנשים אשר נעזרים בטיפולים מתחום הרפואה המשלימה וחווים הקלה משמעותית בכמות ההתקפים, בעוצמה שלהם ובמשך שלהם בזכות טיפול בדיקור סיני, רפלקסולוגיה, הומאופתיה, שיאצו ועוד. בשנים האחרונות חברות הפארמה עוסקות במחקר ופיתוח של פתרונות לאנשים הסובלים ממיגרנות קשות ובין היתר פותחו תרופות ייעודיות כמו ריזלט, רילרט, אימיטרקס ועוד, אלו תרופות אותן ניתן לרכוש במרשם רופא בלבד. לאחרונה חברת "טבע" פיתחה תרופה חדשה בשם Ajovy שהיא למעשה זריקה המיועדת לטיפול במיגרנה בקרב מבוגרים.

על זריקת Ajovy מבית חברת "טבע"

זריקת ה- Ajovy הינה פיתוח חדש של חברת "טבע" לטיפול במיגרנות בקרב מבוגרים, זריקה הניתנת אחת לחודש או אחת לשלושה חודשים תלוי במינון אשר מוזרק, תרופה אשר אושרה על ידי ה- FDA בשנת 2018 ומאז סוף שנת 2019 משווקת גם באירופה ואוסטרליה. התרופה פועלת בצורה בה היא גורמת לנוגדן לחסום את החלבון מסוג ה- CGRP. בניסויים שלב 3 שבוצעו על ידי "טבע" נמצא כי מתן הזריקה לחולים הסובלים ממיגרנה הפחית את מספר הימים בהם סבלו החולים מהתקף המיגרנה גם בקרב חולים הסובלים ממיגרנה ארעית וגם בקרב כאלו הסובלים ממיגרנה כרונית. ישנם חולים אשר יגיבו טוב יותר ויושפעו בצורה טובה יותר ממתן הזריקה ויש כאלו שיחוו הקלה פחותה ופחות משמעותית כל בהרבה תרופות להרבה מחלות.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן