כך תזהו מתי זה סתם עוד כאב ראש חולף או גידול סרטני בראש

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רבבות בני אדם חווים כאבי ראש, קשים כקלים, לעיתים תכופות, מסיבות כאלו או אחרות. לא עם כל כאב ראש צריך לרוץ לרופא, כך תזהו מתי זה סתם עוד כאב ראש חולף או גידול סרטני בראשרובם חולפים כשם שבאו. קיימות המון סיבות לחוות כאב ראש חולף, כמו למשל – כאב ראש כתוצאה מסטרס או ממתח, כאבי ראש לנשים במהלך המחזור החודשי או במהלך היריון, מיגרנה, שפעת, חום, התייבשות, זיהום ויראלי, תופעת לוואי אחרי שתיית אלכוהול מרובה, וכיוצא בזאת. מרבית כאבי הראש נובעים מהסיבות שצוינו לעיל, ואינם מעוררות כל דאגה. אך באם כאב הראש מתמשך, מומלץ להגיע לרופא המטפל, ליתר ביטחון. במידה וכאבי הראש מטרידים ואינם חולפים מספר ימים, יתכן שהם מרמזים על בעיה קשה יותר בדמות של גידול סרטני בראש.

כך תזהו מתי זהו עוד כאב ראש חולף

  • יש כאבי ראש ומיגרנות הנובעים מחרדה, מלחץ או מסטרס כמו גם מדיכאון. כאשר הסיכון לחוות אותם נובע מצריכה מרובה של שתייה חריפה, עבודה מסביב לשעון, חוסר הקפדה על תזונה נכונה ואכילת כל הארוחות, מחסור בשעות שינה, וכיוצא בזה.
  • קיימים כאבי ראש שתוקפים בסופי שבוע – כאשר הופכים את שעות השינה בלילה לשינה ביום, ולמעשה חלה הצטברות של סטרס מעומס השבוע, שמביאה להתמוטטות פיזיולוגית ואנרגטית כאשר סוף השבוע מהווה עת מנוחה.
  • כאבי ראש בשל מיגרנה – הגברים חווים שליש כאבי מיגרנה לעומת הנשים. כאבי ראש ממיגרנה גורמים לרגישות לקול או לאורות, בחילות או לחלופין הקאות.
  • הידעתם כי אפשר לסבול מכאבי ראש כתוצאה מאכילת גלידות? – למעשה באכילת או בשתיית מוצרים קרים מאוד הבאים במגע עם החך העליון, וכתוצאה מכך כלי הדם מתכווצים, על מנת שחום הגוף יישמר, וכפועל יוצא מתקיימת ירידה בזרימה של הדם. בתום כיווץ כלי הדם, הם שבים להתרחב, אך העצבים מעבירים את התחושה של הכאבים לראש.
  • כאבי ראש ומיגרנות כתוצאה מצריכת קפאין – המון בני אדם צורכים כמויות רבות של קפאין מדי יום, ובניסיון לצמצם את כמות הצריכה, חל כאב ראש, כי הגוף דורש את הקפאין לו הוא רגיל.
  • למי מבינכם שלא יודע, יש כאבי ראש כתוצאה מכאבי שיניים – מי שחורק בשיניו, או סובל מקושי במפרק הלסת, וכיוצא בכך, עשוי לסבול מכאבי ראש.

ומתי כדאי לגשת לרופא?

קודם כל, כדאי שנרגיע אתכם – יותר מתשעים וחמישה אחוז מכאבי הראש לא מעידים על גידול סרטני בראש, אלא מהסיבות שתוארו לעיל. על פי סקרים שנעשו בתחום, נמצא כי מתוך שישה עשר אלף בני אדם, רק אחד מהם, שחווה כאבי ראש מתמשכים, חולה בגידול סרטני במוח. ולידע כללי נוסיף, כי גידול בראש נוצר בשל שגשוג שאינו מבוקר של תאים הקיימים בתוך המוח. זה לא כל כך להבין מתי מדובר בגידול במוח, אך אנו מביאים לפניכם סממנים מחשידים שבאם אתם סובלים מהם, רצוי שתגיעו לרופא לאלתר.

  • כאשר ישנה החמרה של כאבי הראש – כאשר אתם חווים כאבי ראש חזקים, שרק מתבגרים בעוצמת הכאב, במרווחים של כמה ימים או חודשים – ראו זאת כתמרור אדום.
  • באם כאבי הראש שלכם אינם בנאליים – כלומר, במידה ובאופן רגיל אינכם סובלים מכאבי ראש, או שכאבי הראש כעת שונים בעוצמתם מהסטנדרט, בהחלט עליכם לבדוק את מהותם.
  • במידה ואתם סובלים מכאבי ראש רק כאשר אתם מקיצים משינה – ובייחוד אם לכאבי הראש מתלווים הקאות או בחילות, ועוצמת הכאב שוככת עם חלוף השעות, ראו זאת כאזהרה. אבל אם כאבי הראש שאת חווים מתחילים באמצע היום, ומחריפים עד שעות הלילה, ניתן לשער כי אין סכנה לגידול סרטני בראש.
  • כאשר אתם חווים כאבי ראש ביחד עם עוד סממנים, כגון – טשטוש ראייה, בחילות, פרכוסים, סחרחרות, מתקשים לדבר, הקאות, רפיון בגפיים – יש לבדוק מיד את הסיבה לכאבי הראש הללו.
מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן