טיפול במיגרנה בעזרת מריחואנה רפואית

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מריחואנה רפואית לטיפול במיגרנותמריחואנה רפואית ידועה במשך שנים רבות כמסייעת בהקלה על מצבים רפואיים רבים, בעיקר בתחום הכאב.

שימוש במריחואנה רפואית לטיפול במיגרנה אמנם אינו נחשב לנפוץ, אך במקרים מסוימים בהם נוסו כל הדרכים ולא הושגה הקלה במצב ניתן בהחלט לנסות את הטיפול במריחואנה.

הספרות הרפואית בנושא ההשפעה של מריחואנה רפואית על מיגרנה דלה ביותר, ומלבד מספר מחקרים נקודתיים ואנקדוטיים אין הוכחה מדעית לגבי יעילות השימוש במריחואנה כטיפול במיגרנה.  עם זאת, על פי דיווחי אנשים רבים הסובלים ממיגרנה, שימוש במריחואנה יכול לסייע בצורה משמעותית להתמודד עם כאב הראש הקשה והתסמינים הנלווים, אשר מקשים מאוד על התפקוד של אנשים הסובלים ממיגרנה כרונית.

הטיפול במיגרנה באמצעות מריחואנה רפואית כולל שימוש במריחואנה בזמן ההתקף עצמו, ושימוש על מנת למנוע התקף. בצורה זו, ניתן להפחית את תדירות ההתקפים ולהקטין בצורה משמעותית את חומרתם, ובכך לספק לחולים אפשרות טובה להתמודד עם מחלתם הכרונית.

מריחואנה מפחיתה את הלחץ שגורם למיגרנה

מריחואנה ידועה כמשפרת את מצב הרוח ומקלה על הסטרס, ועל כן שימוש בה בזמנים קשים יכול למנוע את התלקחות התקפי המיגרנה כתוצאה מהסטרס. אחד הטריגרים החשובים והמשמעותיים ביותר להופעת מיגרנה הוא סטרס, ולחץ נפשי נחשב על פי אנשים רבים לגורם מוביל להופעת המיגרנה.

אחת ההמלצות לאנשים הסובלים ממיגרנה כרונית המופיעה בתדירות גבוהה היא לאמץ טכניקות הרגעה והרפיה, אשר יכולות לסייע להפחתת ההתקפים. שימוש בקנאביס, אשר גורם להרגעה, מפחית את הסטרס ומשפר את ההרגשה הכללית יכול להקל בצורה מצוינת על התקפי המיגרנה ובאמצעות האפקט המרגיע שלו להפחית את תדירות, חומרת ומשך ההתקפים.

שימוש במריחואנה בזמן התקף אקוטי

במהלך התקף מיגרנה, התרופות השונות לא תמיד עוזרות, וההתקף עצמו יכול לשתק את הסובלים ממנו למשך מספר ימים. בהתקפים קשים ביותר, גם שימוש בתרופות חזקות ופוטנטיות כמו טריפטנים לא תמיד משיג את השיפור המיוחל, והאנשים הסובלים מאותו התקף מיגרנה נאלצים להתמודד עם כאבי ראש קשים ביותר ועם תסמינים נוספים אשר גורים להם לסבל רב.

לשימוש במריחואנה השפעה חיובית ביותר על תסמינים רבים של המיגרנה, ובדומה להשפעתה על מחלות אחרות גם במקרים של מיגרנה המריחואנה הרפואית יכולה להקל על המצב:

הקלה משמעותית על הכאב

אחד היתרונות הגדולים של המריחואנה הוא הקלה על הכאב במנגנון של הפעלת קולטנים קנבינואידים. מנגנון זה שונה ממנגנוני הפעולה של התרופות האחרות ובכך מספק הקלה על הכאב בצורה יעילה ביותר ו"מכיוון שונה", ומאפשר להפחית את מינון התרופות ולהשיג שיפור במצב.

שיפור השינה

אצל חלק מהאנשים כאב הראש כל כך קשה עד שאינם מצליחים לישון. המחסור בשעות השינה גורם מצד אחד לירידה בתפקוד במהלך היום ולקושי רב להתמודד עם כאבי הראש, ומצד שני יכול לגרום להחמרת המיגרנה מכיוון ששינויים בהרגלי השינה הם טריגר חשוב ביותר למיגרנה.

שימוש במריחואנה, אשר יכול להקל על ההירדמות ועל השינה בלילה יכול לכן לשפר בצורה טובה את חייהם של הסובלים ממיגרנה שאינם מצליחים לישון.

הקלה על הבחילות – חלק מהאנשים הסובלים ממיגרנות סובלים כחלק מהמצב מבחילות קשות ביותר, אשר לעתים דורשות טיפול תרופתי. מריחואנה, ידועה בהשפעתה כנוגדת בחילות ולכן יכולה לסייע לאנשים הסובלים ממיגרנה.

 

בחלק מהמקרים מריחואנה גורמת להחמרת הכאב

למרות שמריחואנה רפואית עוזרת באופן כללי לשיפור ההרגשה ולהקלה כמעט על כל תסמין אפשרי, בחלק מהמקרים המריחואנה יכולה דווקא לגרום להתלקחות התקף מיגרנה ולהופעת כאבי הראש. חלק מהאנשים הסובלים ממיגרנה ומשתמשים במריחואנה מדווחים על כך שלאחר השימוש שלהם בסם, מופיעים בשכיחות גבוהה יותר כאבי ראש, וככל הנראה השימוש במריחואנה מעודד את התפתחות כאבי הראש הקשים.

לכן, אנשים הסובלים ממיגרנה כרונית צריכים לנסות את הטיפול באמצעות מריחואנה ולבדוק את השפעתו במטרה להבין האם הטיפול עוזר למיגרנה או מחריף אותה, ורק אחר כך להחליט האם מדובר בטיפול יעיל.

קבלת אישור לשימוש במריחואנה רפואית במקרים של מיגרנה כרונית

על מנת לקבל אישור להשתמש במריחואנה רפואית לטיפול במיגרנה, חייבים לקבל חוות דעת ממומחה (רצוי מנוירולוג) על כך שאכן מדובר במיגרנה כרונית, אשר אינה מגיבה לטיפול הרפואי המקובל.

רק לאחר שמוצו כל אפשרויות הטיפול, כולל טיפול מונע באמצעות נוגדי דיכאון, תרופות להורדת לחץ דם וטיפול אנטי אפילפטי ניתן לבקש אישור לשימוש במריחואנה רפואית כטיפול במיגרנה, וזאת לאחר סיום הפרוצדורות הבירוקרטיות וקבלת האישורים המתאימים.

ראו גם:
שיאצו לטיפול במיגרנה

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן