דיקור סיני – טיפול אלטרנטיבי מיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

דיקור סיני מיגרנהאנשים רבים סובלים מאוד ממיגרנה, אשר יכולה להופיע בתדירות גבוהה ביותר ולגרום לכאב ראש קשה אשר משבית מפעילות.

ברוב המקרים, שימוש במשככי כאבים או בתרופות מסוג טריפטנים מספיק עבור רוב הסובלים מהמיגרנות, אשר באמצעות הטיפול יכולים לקיים שגרת חיים כלשהי.

חלק גדול מהחולים, אשר אינם מגיבים לטיפול התרופתי או מעדיפים לטפל במצב ללא שימוש בתרופות, פונים לדיקור הסיני, אשר נחשב לאחת הדרכים החשובות לטיפול במיגרנה. דיקור סיני יכול לסייע להקלה על התקף מיגרנה וכטיפול כרוני יכול לעזור למטופלים להפחית את תדירות ההתקפים ואת עצמתם.

יש לציין שדיקור סיני אינו מתאים לכל אחד, ולעתים תוצאותיו מאכזבות, ועל כן מומלץ להמשיך בטיפול רק במידה ותוצאותיו טובות ומספקות שיפור במצב. טיפול דומה לדיקור סיני, הוא שיאצו המגיע מן הרפואה היפנית והינו דיקור ללא מחטים.

דיקור סיני גורם לשחרור סרוטונין ואנדרופינים

על פי תורת הרפואה הסינית, דיקור סיני גורם לשינוי מאזן האנרגיה בגוף ולשחרור חומרים שונים אשר יכולים לסייע בריפוי מחלות שונות. במהלך הדיקור הסיני, מחדירים מחטים רבות לאזורים מוגדרים מראש אשר על פי הרפואה הסינית קשורים לכאבי הראש ולמיגרנות.

דיקור העור מאפשר שחרור חומרים בגוף, כגון סרוטונין ואנדרופינים, אשר מסייעים באופן משמעותי בהקלה על הכאב שגורמת המיגרנה. הסרוטונין, הוא כימיקל אשר שינויים במאזנו ידועים כתורמים למנגנון התפתחות המיגרנה, ואילו אנדרופינים הם חומרים אשר מספקים תחושת רוגע והקלה על הכאב.

מלבד הסרוטונין והאנדרופינים, משתחררים במהלך הדיקור הסיני עוד חומרים רבים, שמסייעים למספר תהליכים אשר בסופו של דבר גורמים להקלה על המיגרנה:

הפחתת כאב

בשל שחרור החומרים המדוברים, אנשים רבים מדווחים על הקלה משמעותית בכאב. ככל הנראה, חומרים אלה נקשרים אל קולטנים הקשורים למערך הכאב, וגורמים לשינוי במהלך ההתקדמות הטבעי של המיגרנה ובכך מספקים הקלה על כאבי הראש הנוראיים.

הפגת לחץ

הדיקור הסיני מספק הפגת לחצים והפחתת סטרס, אשר ידועים כגורמים למיגרנה. הגורמים להפגת הלחץ הם הטיפול עצמו, אשר נעשה לרוב באווירה שקטה ומשרה רוגע על המטופלים ושחרור הכימיקלים כתוצאה מהחדרת המחטים. על פי חלק גדול מהמטפלים, טיפול בדיקור סיני פעם-פעמיים בשבוע יכול להקל מאוד על הלחץ הנפשי ולמנוע התקפי מיגרנה.

הרפיית שרירים – במהלך הדיקור משיגים הרפיה של קבוצות שרירים רבות בגוף ובין היתר מרפים את שרירי הקרקפת והראש אשר קשורים להיווצרות הכאב.

למי מתאים דיקור סיני?

דיקור סיני מתאים כטיפול במיגרנה במקרים הבאים:

כשהתרופות לא עוזרות

אצל חלק מהאנשים הסובלים ממיגרנה התרופות השונות לא עוזרות מספיק להקלה על הכאבים והתסמינים השונים. במקרים אלה, כדאי לנסות את הרפואה האלטרנטיבית (כמו למשל רפלקסולוגיה) ואת הדיקור הסיני, אשר יכולים לסייע להקל על המיגרנה העמידה לטיפול התרופתי.

כאשר לא רוצים לקחת יותר מדי תרופות

הסיבה השכיחה לכך היא הימנעות מהחדרת רעלים לגוף ושמירה על שימוש בחומרים טבעיים בלבד, אשר מונעת מאותם אנשים להשתמש בתרופות להקלה על הכאב. במקרים אלה, ניתן בהחלט לפנות לדיקור סיני אשר יכול לספק הקלה משמעותית על כאבי הראש ללא שימוש בכימיקלים או חומרים שאינם טבעיים.

בשילוב עם טיפול תרופתי

הדרך הטובה ביותר להשתמש בדיקור הסיני היא בשילוב עם טיפול תרופתי. במקרים אלה, הדיקור הסיני יכול לסייע להפחתת ההתקפים ולמזער את עצמתם. שילוב שתי שיטות הטיפול ישיג אפקט טיפולי גדול יותר, הקלה משמעותית יותר על הסימפטומים ויסייע גם להשתמש בכמות תרופות קטנה יותר.

דיקור סיני משמש כטיפול מונע וכטיפול באפקט אקוטי

דיקור סיני יכול לשמש גם כטיפול אקוטי להקלה מיידית על כאבי הראש וגם כטיפול מונע אצל אנשים הסובלים ממיגרנה כרונית.

הטיפול האקוטי מתאים במקרים של כאבי ראש קלים, ומטופלים רבים מדווחים על הקלה על כאב הראש מיד לאחר הטיפול. במקרים של טיפול מונע, נדרשים המטופלים לעבור דיקור סיני פעם או פעמיים פעמים בשבוע, ובטווח הארוך יושג שיפור משמעותי במצבם.

יעילות הטיפול בדיקור סיני אצל אנשים הסובלים ממיגרנה

על פי מחקרים שונים, דיקור סיני יכול להשיג שיפור במצבם של אנשים הסובלים ממיגרנה ולגרום להפחתת כאב הראש והתסמינים השונים.

על פי רוב המחקרים, הדיקור הסיני משיג שיפור בדומה לטיפול תרופתי סטנדרטי, אך קיים הבדל בין המטפלים השונים. חשוב לזכור שהדיקור הסיני אינו מתאים לכל אחד, אך כאשר הוא עוזר הוא יכול לסייע מאוד להקלה על כאבי הראש הקשים.

ראו גם:
ביופידבק לטיפול במיגרנה

דיקור נוירולוגי לטיפול בכאבי ראש

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן