איך מתבצע טיפול רפלקסולוגיה למיגרנה?

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

רפלקסולוגיה להקלת מיגרנהאנשים רבים הסובלים ממיגרנה ומכאבי ראש כרוניים פונים לרפלקסולוגיה לטיפול משלים לשיפור המצב.

רפלקסולוגיה מסייעת בהקלת כאבים במהלך התקף אקוטי ויכולה גם לעזור למניעת התקפים עתידיים, ועל כן מטופלים רבים נהנים מהטיפול ומדווחים על שיפור במצבם.

טיפולי הרפלקסולוגיה אינם טיפול חד פעמי, ועל מנת שהטיפול יעזור באמת יש להתמיד בשגרת טיפולים קבועה לאורך זמן.

רפלקסולוגיה: הרפיית שרירים באמצעות סדרת לחיצות על כפות הרגליים

תורת הרפלקסולוגיה גורסת שחלקים מסוימים בכפות הרגליים אחראים על אזורים שונים בגוף, ועל ידי לחיצה ממוקדת עליהם ניתן להביא לשחרור ולהרפיה של שרירים ובכך להקל על הכאב. במהלך הטיפול, המטפל לוחץ על האזורים הייעודיים בדרכים שונות, ובזכות הרפיית השרירים המושגת כאבי הראש פוחתים באופן משמעותי.

טיפול הרפלקסולוגיה הוא אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בתחום הרפואה המשלימה מכיוון שהוא טיפול נוח, נעים ובחלק מהמקרים מאוד יעיל, וחולים רבים פונים אליו לשיפור המצב.

יתרונות רפלקסולוגיה לטיפול במיגרנה

לטיפול ברפלקסולוגיה מספר יתרונות כטיפול משלים במיגרנה, ובמידה והוא מבוצע בצורה נכונה הוא מסייע בשני מצבים עיקריים:

טיפול להפחתת כאב

במהלך התקף אקוטי, טיפול ברפלקסולוגיה יכול לסייע להקלה על הכאב ולהפחתת כאבי הראש. אנשים הסובלים ממיגרנה יכולים לסבול מכאב ראש במשך עד 3 ימים, ובמקרים אלה, הגעה לטיפול רפלקסולוגי במהלך ההתקף יכולה לסייע להפחית את חומרת הכאב ולקצר את משך ההתקף.

טיפול למניעת התקפים

במידה והרפלקסולוגיה מתבצעת באופן קבוע ורוטיני, היא יכולה לסייע למניעת התקפים. טיפול כזה מיועד לאנשים אשר סובלים ממספר התקפים בחודש, והתקפי המיגרנה מפריעים להם לקיים שגרת חיים תקינה. על ידי טיפול רפלקסולוגי אחת לשבוע או שבועיים, ניתן להשיג שיפור משמעותי במצב, להפחית את תדירות ההתקפים ולמנוע את השפעת המיגרנה על איכות החיים.

הבסיס הביולוגי להצלחת הטיפול

למרות שרפלקסולוגיה היא תחום טיפול ברפואה המשלימה, היא מבוססת על מגוון היבטים ביולוגיים, הכוללים:

שחרור שרירים

אחת הסיבות המשמעותיות לכאבי ראש היא התכווצות השרירים הנמצאים סביב הקרקפת והראש, אשר גורמת להתפתחות כאב. באמצעות הלחיצות הממוקדות, מושג שחרור שרירים אשר גורם להקלה על הכאב עצמו ומניעת הופעת הכאבים העתידיים.

המרצת זרימת הדם

הלחיצות בכפות הרגליים גורמות גם להמרצת זרימת הדם באזורים המתאימים, וכך ניתן לקבל זרימת דם מוגברת באזור הראש והקרקפת הכואבים. הגברת זרימת הדם מביאה בסופו של דבר להרגשה כללית טובה יותר ולהקלה משמעותית על כאב הראש, וכך מסייעת להתמודד עם הכאבים הקשים.

הפחתת מתח נפשי

אחד הטריגרים החשובים להופעת המיגרנה ולכאבי ראש בכלל הוא לחץ נפשי, וטיפולי רפלקסולוגיה מסייעים להפחתת הלחץ ובכך למניעת התקפים. טיפול רפלקסולוגי הוא טיפול נעים, אשר משיג הרפיה של כל הגוף, ובין היתר גורם למנוחה ולהפחתת הלחץ הנפשי.

אצל אנשים הסובלים מלחץ וממתח נפשי המתבטא במיגרנה, חשוב מאוד לבחור בטכניקות הרפיה שונות, על מנת להפחית את הסטרס ולהקל על המצב הכללי.

חשוב לזכור שמלבד מיגרנה, לחץ נפשי יכול לגרום למחלות רבות, ולכן חשוב לעשות את כל המאמצים על מנת להגיע להרפיה ולהפחית את הלחץ. בזכות טיפולי רפלקסולוגיה קבועים, ניתן בטווח הארוך להשיג הרפיה משמעותית של הלחץ הנפשי, ובכך להפחית את תדירות ההתקפים ולהקטין את עצמתם.

טיפול רפלקסולוגי כטיפול משלים

חשוב לזכור שהרפלקסולוגיה מספקת אמנם טיפול אשר גורם להקלה על הכאבים ולמניעת הופעת המיגרנה, אך מדובר בטיפול משלים בלבד. אצל אנשים אשר סובלים מהתקפים חוזרים של מיגרנות כרוניות וכאבי ראש כרוניים, חשוב לשלב גם טיפול תרופתי מונע ,אשר יסייע לשיפור המצב ולהפחתת הכאבים.

כמו כן, יש לזכור שלעומת התרופות, טיפול רפלקסולוגי אינו טיפול חובה, וניתן לבחור להשתמש בו רק במידה והוא עוזר. ההמלצה היא לנסות את טיפול הרפלקסולוגיה מספר פעמים ולראות כיצד הוא משפיע על הגוף והאם הוא בכלל מפחית את כאבי הראש.

במידה ולאחר מספר טיפולים לא חל שיפור, אין טעם להמשיך בטיפול "בכוח", וניתן לבחור טיפול משלים אחר כמו שיאצו או דיקור סיני וכן להתאמן ביוגה. לעומת זאת, במידה וטיפולי הרפלקסולוגיה משיגים שיפור במצב, חשוב מאוד להתמיד בטיפול ולבצע אותו כל שבוע-שבועיים על פי המלצת המטפל.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן