חשיבות הקפדה על תזונה נכונה לסובלים ממיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תזונה למיגרנהמיגרנה מאופיינת ככאב ראש פועם בעוצמה, בדרך כלל באזור אחד או בצד אחד של הראש, והיא מלווה לרוב בבחילות, הקאות ורגישות קיצונית לאור ולקול.

ההתקפים עלולים לגרום לכאב משתק למשך מספר שעות או מספר ימים. חלק מהאנשים חווים תחושות "הילה" לפני ההתקף.

אלו הם תסמיני אזהרה חושיים, כגון הבזקי כתמי אור, עיוורון או תחושת נימול בזרוע או ברגל. מספר גורמים אחראים למיגרנה, ובעיקר היסטוריה משפחתית. יחד עם זאת, בהכרה והקפדה על סוגי המזון המיוחדים אשר עלולים לעורר כאבי ראש ומיגרנות, קיים סיכוי גבוה להצליח למנוע את ההתקף הבא.

ההקשרים התזונתיים הנכונים למיגרנות, ובמיוחד הימנעות ממוצרי חלב וחיטה, מסייעים למיגור הכאב בקרב אנשים רבים. זוהי אינה תופעה מפתיעה, בהתחשב בכך שמוצרים אלו מהווים שני אלרגניים תזונתיים משמעותיים.

דיאטות למניעה או הפחתת המיגרנות

מזון מעובד באופן כללי עלול לתרום לאלרגיות בשל מספר סיבות שונות, ורוב המזונות המעובדים מכילים מגוון רחב של צבעי מאכל, חומרי טעם, חומרים משמרים, מוצרי חלב או תוספים אחרים אשר עשויים לגרום לכאבי ראש ומיגרנות. אספרטיים ומונוסודיום גלוטומט ידועים לשמצה כמפעילי כאבי אש ומיגרנות. בנוסף, אם המיגרנות מתרחשות בדרך כלל לאחר אכילת מזון מסוים, ניתן לקבוע אם האדם רגיש או אלרגי למזון זה.

מחקר שפורסם בשנת 2010 הוכיח כי גם דיאטה של שישה שבועות הפיקה ירידה סטטיסטית משמעותית במיגרנות. אם אדם מבחין כי המיגרנה מתחילה זמן קצר לאחר אכילת מזון מסוים, זה הזמן להתחיל להימנע ממנו. יש לזכור כי אדם עשוי להיות אף רגיש לתוספי מזון כגון צבעי מאכל, חומרים משמרים, משפרי טעם כגון מונוסודיום גלוטומט ואספרטיים. מומלץ להקפיד לקרוא את תוויות המזון ולנהל יומן אכילה.

הצעד הנכון ביותר בו יכול לנקוט אדם הסובל מאלרגיה למזון מסוים היא פשוט להסיר מתפריט התזונה את כל המזונות הנחשדים כגורמים לאלרגיה ולעקוב אחר השתפרות התסמינים במשך מספר ימים.

יש לזכור כי בהתאם לתדירות התקפי המיגרנה, יתכן שיהיה צורך להימנע ממזון מסוים למשך מספר שבועות על מנת להעריך אם הייתה לו השפעה או לא. כדי לאשר את התוצאות, יש לחדש את צריכת המזון המסוים על קיבה ריקה. אם הוא אכן הגורם למיגרנה, כאבי הראש ישובו בתוך שעה, אם כי לעיתים הם יכולים לשוב תוך זמן ארוך יותר ולגרום לתסמינים אחרים כגון נפיחות או נמנום.

תזונה נכונה למיגרנה: להיפטר מהמוצרים המזיקים

אנשים רבים מצליחים להיפטר מהמיגרנות באמצעות דיאטה קפדנית נטולת דגנים, לחמים, פסטות וחלב. במקום מזונות אלו יש לכלול בדיאטה הרבה פירות וירקות טריים, אגוזים, שמן זית, דגי ים, עוף אורגני ובשר רזה. ניתן בקלות לעצב את התזונה סביב עקרונות תזונה אלו באמצעות הקפדה על תכנית של תזונה בריאה:

  • הימנעות מוחלטת מכל מוצרי הגלוטן.
  • הימנעות מוחלטת מכל הממתיקים המלאכותיים, ובעיקר אספרטיים.
  • צריכת מזונות מלאים שאינם מעובדים.
  • צריכת ירקות ופירות טריים.
  • הקפדה על תזונה ממקורות איכותיים מקומיים, כלומר, לא לצרוך מזונות מיובאים.
  • צריכת פחמימות אשר מגיעות בעיקר מירקות, מלבד תפוחי אדמה ותירס, אשר מהם יש בדרך כלל להימנע. הפחתת צריכת הפחמימות משפרת באופן משמעותי את איתות הלפטין והאינסולין ובעקבות זאת משפרת את המיגרנות.

השיבה להרגלי תזונה המורכבים מ"אוכל אמיתי" היא אחת משיטות הטיפול העמוקות ביותר של המאה העשרים ואחת. האוכלוסייה סטתה הרחק מהמזון המיועד לאכילה, ויש לשוב אל יסודות הדיאטה המבוססת על מזון טרי, "אמיתי" שאינו מעובד, המשפר את הבריאות באופן מוחלט.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן