תרופות סבתא לטיפול במיגרנות

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תרופות סבתא מיגרנהחלק מהאנשים הסובלים ממיגרנה נהנים מאוד מהשימוש בחומרים טבעיים ובתרופות סבתא על מנת להתמודד עם כאב הראש הנוראי.

באמצעות סוגים שונים של חומרים טבעיים, ניתן להוריד את תדירות ההתקפים, להפחית את חומרת ההתקף ולקצר את משך כאב הראש, ובכך לסייע באופן משמעותי לשיפור המצב.

תרופות הסבתא מתאימות בעיקר למיגרנות קלות, או למקרים בהם רוצים "לתחזק" את פעולת התרופות בדרכי טיפול נוספות, וחשוב מאוד לבחור את סוג הטיפול הנוח והמתאים ביותר.

מגבת חמה או קרה

אחת הדרכים הפשוטות ביותר להקל על כאב הראש היא באמצעות שימוש במגבת חמה או קרה. כאשר כאב הראש מופיע, יש להשתמש במגבת אשר הורטבה לפני כן במים חמים או קרים, ולשים על הראש למשך כעשרים דקות. רצוי לשים את המגבת על האזור הכואב, ובכך לאפשר הקלה על כיווץ השרירים והפחתה משמעותית של כאב הראש.

הנחת תפוח אדמה או מלפפון על הראש

דרך נוספת להקל על כאבי הראש היא באמצעות שימוש בתפוח אדמה או מלפפון, אותו מניחים על האזור הכואב בראש. הנחת המלפפונים או תפוחי האדמה על האזור הזה גורמת בסופו של דבר להקלה על הכאב, ויש לחזור על פעולה זו לפי הצורך.

חליטות ומשקאות צמחיים

על מנת להקל על כאבי הראש ניתן להשתמש בחליטות שונות ובשתיית משקאות מסוימים, אשר מסייעים להקלה על הכאב. רצוי מאוד להשתמש במרכיבים טבעיים בלבד ולא לקנות חליטות מוכנות, כפי שמלמדת גישת ההומוטוקסיקולוגיה, אלא להכין אותן בבית מחומרים טבעיים.

את מרכיבי החליטות ניתן להשיג בחנויות הטבע ועל מנת ליהנות מהן חשוב לנסות מספר סוגי חליטות תוך שילוב של מספר מרכיבים, עד שמגיעים לחליטה הטעימה ביותר. החומרים החשובים בהם ניתן להשתמש בתור חליטות למניעת מיגרנה הם:

ג'ינג'ר – חליטת ג'ינג'ר טרי יכולה לעזור מאוד להקלה על כאבי הראש, ואפילו הוכחה במספר מחקרים כמקלה על המיגרנה.

חרצית – חליטה של עלי חרצית מונעת הרחבת כלי דם, ושתיית החליטה מספר פעמים ביום יכול למנוע במקרים מסוימים את הופעת המיגרנה.

חליטות נוספות

קיימות כיום חליטות רבות להקלה על מגוון רחב של בעיות, והחליטות המפורסמות אשר יכולות לסייע במקרה של כאבי ראש ומיגרנה הן חליטות אזוב, נענע, גד השדה ואחרות. בנוסף, קיימים משקאות המורכבים מירקות ופירות, שמקלים על המיגרנה וניתן לעשות בהם שימוש:

מיץ ענבים – שתיית מיץ ענבים על בסיס יום יומי יכולה גם כן לסייע להפחתת הכאבים ולמניעת הופעת המיגרנות.

לימון – שתיית מיץ לימון טבעי, או מים מעורבבים בחתיכות לימון יכולים לסייע להקלה על כאבי הראש. ככל הנראה, הויטמינים והמרכיבים הבריאותיים אשר מצויים בלימון יכולים לסייע להפחתת הכאב ולשיפור המצב הכללי.

מלפפונים – חלק מהאנשים יעדיפו שתיית מיץ מלפפונים, אכילת מלפפונים מרוסקים או שתיית מים מעורבבים בחתיכות מלפפון. באופן כללי, מלפפון מרווה מאוד, ושתיית מים ידועה כמקלה על כאבי הראש, ולכן רצי לשתות כמה שיותר.

מריחת עיסת קינמון

דרך טבעית נוספת להקל על כאבי הראש היא על ידי מריחת עיסת קינמון על האזורים הכואבים. יש להכין עיסה המורכבת מכמויות שוות של מים ואבקת קינמון, ולמרוח אותה על האזורים הכואבים בראש.

בחלק גדול מהמקרים, העיסה תגרום להקלה על המצב תוך עשרים דקות עד חצי שעה, ותשפר את ההרגשה הכללית. יש לחזור על הפעולה על פי ביטוי הכאב, עד שהוא חולף.

טיפות רוזמרין

ניתן להשיג כיום טיפות רוזמרין בכל חנויות הטבע, ובעזרתן ניתן להקל על כאבי ראש ועל מיגרנות. יש לטפטף מספר טיפות על החזה ולהריח את הרוזמרין, ובדרך זו נין להקל על כאב הראש. ככל הנראה, הריח של הרוזמרין גורם לשינויים בזרימת הדם באזור המצח ומסייע בכך להקלה על כאב הראש ולהפחתת ביטוי המיגרנה.

מתי להשתמש בתרופות סבתא?

תרופות סבתא אמנם יכולות לסייע בהקלה על כאבי ראש ומיגרנה, אך אינן מומלצות כטיפול יחיד במקרים של כאב קשה ביותר. מכיוון שהשפעת התרופות האלה היא אינדיווידואלית ולוקחת זמן רב, רצוי מאוד להשתמש בהן כטיפול תומך לטיפול תרופתי מתאים, על מנת ששילוב התרופות ישיג את שיפור המצב.

כמו כן, ניתן לראות שקיימים תכשירים טבעיים רבים אשר יכולים לספק הקלה על כאבי ראש, ורצוי מאוד לנסות את כולם ולהבין מהו התכשיר הטוב והיעיל ביותר.

רפואה אלטרנטיבית

אם תרופות סבתא לא עובדות או לא יעילות עבורכם, ניתן לשקול מעבר לרפואה אלטרנטיבית. רבים המתמודדים עם מיגרנות אינם מעוניינים ליטול כדורים שגורמים לתופעות לוואי (במידה ואובחנו על ידי רופאים מוסמכים שהסכימו להמשך טיפול משלים במרפאות מורשות) ומעוניינים לבחור באופציה של רפואה משלימה.

לשיטת אבחון וטיפול במיגרנות וכאבי ראש באמצעות גלגל העין לחצו פה >>>

לטיפול במתקן חשמלי חדש למניעת מיגרנה קראו כאן >>>

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן