צמחי מרפא לטיפול במיגרנות

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

צמחי מרפא לטיפול במיגרנהמיגרנות עלולות להיות מופעלות באמצעות מגוון גורמים כגון מתח שרירים, עייפות, אלכוהול, הריון, וסת ולחץ רגשי. מידי פעם כאבי ראש עשויים להיות מטופלים בקלות, בניגוד לכאב משתק וכרוני המאפיין מיגרנות.

בשנים האחרונות חלה התעניינות גוברת ודרישה מהציבור לטיפולים טבעיים דוגמת ויטמינים ותוספי מזון מתוך ניסיון לשלוט במיגרנה. מגוון רחב של תוספי מזון טבעיים, ויטמינים ותכשירים צמחיים ידועים כיעילים לטיפול מונע במיגרנה.

בין הויטמינים ותוספי המזון המומלצים ביותר ניתן למצוא בדרך כלל מגנזיום, בן חרצית, ריבופלבין וקואנזים. כל אחת מתרכובות אלו הן בעלת מנגנון או גורם השפעה תיאורטי על מיגרנה, ויעילותם הוכחה באמצעות מחקרים.

עקרונות הטיפול הטבעי למיגרנה

בעקבות אבחנה של מיגרנה, השלב הבא הוא פיתוח תכנית טיפול מוצלחת. מטרות התכנית הן להפחית את תדירות ההתקפים, חומרתם ומשך הזמן של כל התקף על מנת לשפר את איכות החיים של המטופל.

למרבה הצער, כיום מיגרנה עדיין לא ניתנת לריפוי מוחלט. זהו מצב בריאותי כרוני אשר עימו יש להתמודד ביעילות. ההתמודדות עם מיגרנה כוללת תרופות קונבנציונאליות, טיפולים אלטרנטיביים כמו – שיאצו ורייקי, ושינויים באורח החיים כגון הקפדה על שינה סדירה, אכילה נכונה ופעילות גופנית קבועה. הטיפול האלטרנטיבי, לצד השינויים באורח החיים, מועילים להפחתת התדירות וחומרת כאבי הראש.

אפשרויות הטיפול הטבעי למיגרנה

מטופל הבוחר בשיטת טיפול אלטרנטיבית וטבעית להתמודדות עם המיגרנה שלו, יכול לבחור באחד או יותר מצמחי המרפא הזמינים:

בן חרצית

זהו צמח הזמין כתרופת מדף. הוא בעל היסטוריה ארוכה של שימוש ברפואה הקונבנציונלית ולאחרונה הפך להיות פופולארי בטיפול מניעה למיגרנה. תמציות הצמח מקלות אף על כאבי מחזור, אסתמה, דלקת עור ודלקת פרקים והוא יעיל אף להורדת חום.

רוב תופעות הלוואי של צמח זה הן מתונות, אם כי חלק מהמטופלים חוו עלייה בקצב הלב. אחוז קטן של אנשים עלול להיתקל בקלקול קיבה, אם כי זוהי תופעת לוואי נדירה.

במחקר שבוצע על כ-72 מטופלים, צמח בן חרצית נקשר לירידה של 24% במספר הממוצע של התקפי מיגרנה וחומרת הכאבים.

Butterbur

זהו שיח רב שנתי הנמצא בכל רחבי אירופה, כמו גם בחלקים של אסיה וצפון אמריקה. הוא גדל בדרך כלל על אדמה רטובה, ביצתית, ביערות לחים ובסמוך לנהרות או נחלים. השם הנפוץ שלו מיוחד לעלים הגדולים המשמשים לעטוף חמאה במזג אוויר חם.

במשך מאות שנים, שימש צמח זה כתרופה צמחית למצבי כאב, חום והתכווצויות. כיום משמש Butterbur בעיקר למניעת מיגרנה, טיפול בכאבי ראש ואסתמה. צמח זה מכיל אלקלואידים כבדים רעילים, אשר הוסרו באמצעות פטנט מיוחד.

מטופלים הסובלים ממיגרנות עם או בלי הילות, מצאו הקלה בתסמיניהם באמצעות שימוש ב-Butterbur. טיפול זה נחשב לבטוח ויעיל בקרב מבוגרים וילדים והוא ניתן כאמצעי טיפול או מניעת המיגרנות.

לבנדר

תה צמחים לבנדר מטפל בתסמינים של עודף רגשי מוגבר בגוף הגורם להסמקה, עצבנות או כאב ראש.

ולריאן

טיפול זה יעיל כתרופה לכאבי ראש, במיוחד כאשר הכאב מונע שינה נינוחה. הוא מהווה השפעה מרגיעה ועדינה על השרירים ונהדר לכאבי ראש הנובעים ממתחים.

לשיטת אבחון וטיפול במיגרנות וכאבי ראש באמצעות גלגל העין לחצו פה <<<

אולי יעניין אותך גם:

מה הקשר בין חיידקי המעיים לבין מיגרנות?

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן