כאבי ראש כתוצאה מסינוסיטיס

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כאבי ראש בעקבות סינוסיטיסכאבי ראש המלווים בתסמיני חנק באף, נזלת וגירויי עיניים, יכולים להתפרש בטעות אצל אנשים רבים כמו כאבי ראש הנובעים מסינוסים.

למעלה מארבעה מתוך חמישה אנשים הסבורים שיש להם כאבי ראש בעקבות סינוסיטיס, סובלים למעשה ממיגרנה.

ב-95% הגורם לכאבי ראש שמופיעים ונעלמים הוא מיגרנה. אנשים הסובלים מזיהומים בסינוסים אינם מתלוננים על כאב ראש מקדים. הם אומרים שהם חולים וסובלים מכאב ראש. כאבי ראש בעקבות סינוסיטיס נגרמים בדרך כל כתוצאה מזיהום ודלקת במעברי האף, המובילה לגודש. מצב זה אחראי על כאבי הראש והלחץ במצח ומאחורי עצמות הלחיים.

סינוסיטיס המתחזים לבעיה רפואית אחרת

בהתחלה נראה שמקור הכאבים הוא בסינוסים, אם מופיעים תסמיני כאבי ראש, אף מחניק ועיניים מימיות. אך כאבים אלו נובעים ממצבים אחרים.

אם כאבי הראש מתרחשים במיוחד במצח, קיים רפלקס המפעיל עצבים המייצרים עיניים מימיות, גירודי עיניים, כאבי ראש ונזלת. אם אדם אינו יודע שכל צורות הכאב מפעילות תסמינים אלו, הוא מקשר אותם בטעות למחלת סינוסיטיס.

תסמיני כאבי ראש כתוצאה מסינוסיטיס

סינוסיטיס וכאבי ראש עשויים לחלוק מספר תסמינים משותפים, הכוללים כאב ראש המופיע במיוחד על המצח; גירוד עיניים או עיניים מימיות; וכאבים במהלך תנועה.

אך מיגרנות מתרחשות במקרים רבים עם תסמינים אחרים הכוללים בחילות או הקאות; רגישות לצלילים או לאורות; וכאב חמור בצד אחד של הראש.

מגוון טיפולים זמינים לכאבי ראש שמקורם בסינוסים

לכאבי ראש בעקבות סינוסיטיס, הטיפול מתחיל עם משככי כאבים ותרסיסי אף כדי להקל על לחץ הסינוסים והגודש, ולסייע בניקוז. אנטיביוטיקה או סטרואידים לאף הם קו הטיפול השני לטיפול בזיהום הבסיסי, וכאבי הראש הנובעים מזיהום סינוס, צריכים להיעלם ימים ספורים לאחר תחילת הטיפול.

הטיפול במיגרנה מתמקד בעצירת כאבי הראש ברגע שהם מתחילים, כולל מניעתם והפחתת תדירותם, הימשכותם וחומרתם. ניתן לקחת תרופות מסוג טריפטנים במהלך התקף מיגרנה, כדי להקל על הכאב ולשוב לפעילות יומיומית.

תרופות לאפילפסיה, דיכאון ולחץ דם גבוה – מונעות התקפי מיגרנה.

זריקות בוטוקסמשתקות את כאבי הראש לתקופה של מספר חודשים.

מרשם לטיפול הורמונאלי – מתאים לנשים עם מיגרנות הקשורות למחזור החודשי.

שינויים באורח החיים – מומלץ להקפיד על צעדים המקלים מתחים, כגון פעילות גופנית, הרפיה, או ביופידבק, עשויים להפחית את חומרת המיגרנות. חשוב אף ללמוד את גורמי הגירוי העשויים להפעיל את כאבי הראש, ולהימנע מהם.

חשיבות הטיפול הנכון

נניח שאדם סובל ממיגרנה, אך אינו מודע לכך ומשתמש במשככי כאבים, למצב שהוא סבור שנובע מכאבי ראש בעקבות סינוסיטיס. גישה זו עלולה להחמיר את המצב. ההקלה מתרחשת לטווח הקצר, אך בסופו של דבר מתפתחים כאבי ראש מסוג "ריבאונד" בהמשך.

תרופות סינוסים רבות מכלות משככי כאבים, ושימוש יתר בהם, עשוי לגרום לכאבי ראש ריבאונד. יש להתייעץ עם הרופא אם כאבי הראש פוגעים בחיי היומיום, או אינם משתפרים עם תרופות ללא מרשם.

טיפול חירום – יש לקבל סיוע רפואי מיידי במצבים בהם כאבי הראש מחמירים; הם מלווים בתסמינים אחרים כגון אובדן ראייה או חולשת שרירים; מתרחשים עם חום גבוה ונוקשות צוואר; או מגיעים בפתאומיות וחמורים באופן קיצוני.

אולי יעניין אותך גם:

כך תזהו מתי זה סתם עוד כאב ראש חולף או גידול סרטני בראש

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן