טיפים להתמודדות עם מיגרנה בעבודה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איך להתמודד עם מיגרנה בעבודה?סביבת העבודה עלולה לעורר הופעתה של מיגרנה ואף להחמיר את ביטוי הסימפטומים הנלווים אליה.

שילוב של מתח נפשי, תשישות, אורות בהירים ורעש הופכים את מקום העבודה לסביבה שאינה נוחה ובריאה לסובלים ממיגרנה.

למעלה מתשעים אחוזים מהסובלים ממיגרנה אינם יכולים להישאר בסביבת העבודה במהלך ההתקפים. רבים מהסובלים ממיגרנה מתביישים או חוששים לשתף את המנהל במקום העבודה באשר לבעיה ולבקש ימי מחלה על מנת שלא להפסיד את מקום עבודתם.

לספר או לא לספר?

ההחלטה האם לספר על הבעיה במקום העבודה תלויה בחומרתה, ישנם מקרים בהם ניתן להכיל את המיגרנה באופן שאינו דורש התייחסות מיוחדת אולם במקרים חמורים יותר עדיף לשתף את הממונה עליכם על הבעיה וזאת על מנת להימנע מאי נוחות והסתרה בהקשר של הצורך בימי מחלה רבים, שיתוף הבעיה עשוי להוביל להתאמות במקום העבודה העשויות להקל מאוד על הסובל ממיגרנה.

המודעות והמידע אודות מיגרנה נגיש יותר וההתייחסות אליה במקומות העבודה טובה יותר ומקלה על הסובלים ממנה לעומת שנים עברו בהן הייתה תגובה סטיגמתית אודות התופעה והתפיסה הרווחת הייתה של חוסר יכולת להתמודד עם לחצים.

במקרים חמורים של מיגרנות הגורמים להחסרת ימי עבודה רבים תיתכן זכאות לעזרה ותמיכה כבכל נכות אחרת, לכן מוטב לשוחח עם הרופא המטפל ומחלקת משאבי האנוש במקום העבודה על מנת למצוא התאמות ולממש זכויות.

מיגרנה בזמן העבודה, מה עושים?

במידה ואתם חשים בסימנים של מיגרנה המתקרבת, יש לפעול במהירות:

  • 1. יש לוודא תמיד כי התרופות הינן בהישג יד וישנה אספקה קבועה שלהן, עם הופעת סימנים למיגרנה יש ליטול את התרופה באופן מידי.
  • 2. שתיית קפה מסייעת לרבים על הקלה במיגרנה והשפעתה מידית וחיובית, רבים מהמטופלים שותים קפה ותה כחלק מתכנית הטיפול שלהם.
  • 3. הנחת שקית קרח על המצח והצוואר עשויה להקל על התחושה ולהקל על הכאבים.
  • 4. בזמן ההמתנה להשפעת התרופה שלרוב מתחילה לאחר כשעה מזמן נטילתה מומלץ לנוח במקום שקט וחשוך.
  • 5. טוב להתחיל את היום עם פעילות המפחיתה מתחים כגון יוגה או פעילות גופנית אחרת המשחררת מלחצים.

הימנעות מגורמים מעוררי מיגרנה בסביבת העבודה

המיגרנה מתעוררת כתגובה לגורמים פנימיים וחיצוניים וכוללת הפרשת חומרים כימיים המשפיעים על כלי הדם במוח ויוצרים את תסמיני המיגרנה. שינויים באורח החיים ובסביבת העבודה עשויים לסייע במניעת הופעת המיגרנה:

  • 1. הקפידו על אכילה ושתייה נכונה, קחו לכם הפסקה קבועה בזמן העבודה עוד בטרם הפסקת הצהריים להתרעננות והירגעות, התייבשות היא גורם להופעת המיגרנה ולכן הצטיידו בבקבוק מים הצמוד אליכם. ארוחת בוקר קלה לפני העבודה הכוללת ביצה או יוגורט מסייעת אף היא.
  • 2. וודאו כי סביבת העבודה נוחה לכם וכי שולחן העבודה והכיסא מתאימים לכם, תנוחה נוחה ונכונה חשובה להקלת הסימפטומים ומניעתם.
  • 3. שליטה על התאורה הינה בעייתית במקום העבודה , אולם ניתן לעמעם את אור צג המחשב, ניתן להשתמש בווילונות ולהימנע מחשיפה לאור חזק ובוהק.
  • 4.גם ריחות הם גורמים המעוררים מיגרנה, לעיתים עמית לעבודה האוהב לשים בושם חזק עלול להביא להתפתחות מיגנה אצלך, לכן ניתן לבקש מאותו אדם להימנע משימוש בחומרים בעלי ריח חזק או להימנע מקרבה לריחות חזקים.
  • 5. שינה לא סדירה ועייפות הם גורמים למיגרנה, חשוב לנוח היטב בלילה ולא לטרוד את מנוחתך בדאגות העבודה, במידת הצורך ניתן להיעזר בתרופות המקלות על לחץ ותורמות לשינה טובה ובריאה.
מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן