אפשר להקל מיגרנה באמצעות טיפול בהיפנוזה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

היפנוזה למיגרנהמיגרנה היא המחלה הנוירולוגית הנפוצה ביותר בעולם. היא מאופיינת בכאבי ראש פועמים ומתישים המוגבלים בדרך כלל לצד אחד.

מיגרנה עשויה להיות מלווה בבחילה, רגישות לאור וקשיי דיבור. ההתקפים נפתחים באזהרת "הילה" בקרב חלק מהחולים, וחלקם סובלים מבעיות ראייה במהלך ההתקפים.

היפנוזה שימושית למיגרנות בשני אופנים. ראשית, ידוע שמתח וחוסר שינה הם גורמים רבי עוצמה להתפתחות ההתקפים, והיפנוזה יעילה במיוחד בתחום זה. הפחתת עוצמת הגירוי מפחיתה את הסבירות להתקף. שנית, היפנוזה מלמדת את המטופל להפחית את מרכיב הסבל של הכאב. כתוצאה מכך, ניתן להגביר את מידת הנוחות לסובלים ממיגרנות.

היפנוזה מטפלת בלחץ המוביל למיגרנות

במהלך הטיפול, המטפל מקבל גישה ישירה את תת המודע, ומבקש מהמטופל להעביר את המסר בשפה אותה מבין המודע. זוהי שיטת טיפול יעילה ביותר, ובתוך הטראנס של המצב ההיפנוטי, המטופל חווה כמעט תמיד את המקומות בגוף בהם ממוקם הכאב, כשהוא מסוגל לבטא אותם.

למשל, "נמאס לי לעבוד כל כך קשה ולא להגיע לשום מקום", או "אני סובל מתשישות ומיגרנה היא השיטה היחידה שאני מכיר כדי לנוח". עם הבנת גורמי הלחץ הבסיסיים המובילים להתקפי מיגרנות, ניתן לטפל בהם ובכך למנוע את ההתקפים.

אך זוהי רק תחילת החיפושים הרגשיים

טיפולי היפנוזה קבועים מלמדים את המטופל לחפש מיד את הגורם הבסיסי לכאבי הראש עם תחילת ההתקפים, ובכך להפחית את עוצמתם, הימשכותם ותדירותם. הוא מוצא שיטות חלופיות להתמודדות עם מצבים מאתגרים, ועם סיוע המטפל, הוא מוצא אף פתרונות יצירתיים.

זוהי חוויה מתקנת בריאה המאפשרת למטופל לצבור תחושת עוצמה, כשהוא מבין שכאבי הראש הם אפשרות אחת, אך אינם האפשרות היחידה בכל הקשור למצבים מלחיצים, עד שהמיגרנה כבר אינה נחשבת לאופציה בכלל.

מהלך טיפול בהיפנוזה קלינית

טיפול טיפוסי בהיפנוזה קלינית למיגרנות אורך כחצי שעה עד שעה. לאחר הדיון עם המטפל במצב כאבי הראש, המטופל יושב על כורסא נוחה. המטפל מציע לו הצעות מרגיעות בקול איטי ורגוע, ומבקש ממנו לעבור למקום האהוב עליו. המטופל יכול להתמקד בנקודה מסוימת על הקיר, או להבחין כמה כבדות מרגישות ידיו ורגליו, ככל שהוא נרגע.

הוא עשוי להרגיש חמים ונוח, וככל שהוא רגוע, הוא לא רוצה לזוז, אך אינו ישן. המוח ער, ממוקם ומרוכז, והמטפל מציע הצעות הנוגעות לשיפורים בבריאות והקלת הכאבים.

שליטה מתוך חוסר שליטה

בטיפול היפנוזה, המטופל יכול לשלוט בהיבטים רבים של הגוף שבדרך כלל אינם נמצאים תחת שליטה מודעת. לחץ דם, מתח שרירים, קצב לב וזרימת דם, הם גורמים רבים העשויים לתרום לכאבי ראש, כך ששליטה בהם מסייעת להקלת המיגרנות.

המטופל לומד גם לחסום את כאבי הראש עד שאינם מורגשים. בחלק מהמקרים, המטפל יכול להשתמש בדימויים המסייעים למטופל להבין את כאביו. לדוגמא, המטפל עשוי להציע למטופל לדמיין את כאב הראש בגוון כחול, ולהתבונן כיצד הוא זורם מהראש לדלי.

העלמת כאבי הראש באמצעות דימויים

בשלב הבא הוא מתבקש לראות את עצמו הולך לים, למשל, וכשהוא מוכן, הצבע הכחול משפך לים ונעלם בגלים, יחד עם כאב הראש. עם סיום מפגש הטיפול בהיפנוזה, המטפל מזכיר למטופל לשוב למצב נפשי רגיל.

הוא מלמד את המטופל לבצע היפנוזה עצמית כך שניתן להמשיך את הטיפול בבית. שיטה זו יעילה במיוחד להתמודדות עם מיגרנות כרוניות, וזוהי שיטה נגישה לביצוע בכל מקום ובכל זמן.

יעילות היפנוזה למיגרנות

טיפול ומניעת מיגרנות כרוניות עם היפנוזה הוא שיטה חלופית וחסכונית לתרופות מרשם, וכמובן שזוהי שיטה בטוחה ובריאה יותר מאשר שימוש באמצעים פולשניים או חומרים כימיים. למידת השליטה והפחתת הכאבים יעילה לטיפול בכאבי ראש רגילים, כאבי ראש של מיגרנות, כאבי ראש התקפיים או כאבי ראש כרוניים.

מיגרנה היא צורה מתישה של כאבי ראש, וככל שאדם מודע יותר לדפוסי הכאב, וניסה תרופות שונות או טיפולים פולשניים, הוא יודע כי גורמים שונים עשויים לייצר את הופעת המיגרנה. כעת ניתן רק ללמוד כיצד לשלוט בגורמים המפעילים את הכאבים, ולמנוע אותם.

האם היפנוזה מסוכנת?

הספרות הרפואית מציינת מספר סיבוכים העשויים להתעורר מהשימוש בהיפנוזה למיגרנות ונראה שכל המומחים והחוקרים הצביעו על חשיבות הידע של פעולת המוח ליישום הכלל לפיו אם אדם יכול להתייחס לגורמים המפעילים את המיגרנות, הוא יכול לטפל בכאבים גם ללא היפנוזה.

אותם חוקרים מדווחים אף כי בנסיבות מסוימות, היפנוזה עשויה להיות מסוכנת לא רק למטופל, אלא גם למהפנט, כשלא ניתן להשתחרר בבטחה מהפקודות העוברות אל תת המודע.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן