גירוי תוך שרירי עמוק (IMS) לטיפול במיגרנות

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

גירוי תוך שרירי עמוק (IMS) לטיפול במיגרנותכאב ראש נחשב לאחד מסוגי הכאב הנפוצים ביותר וניתן לומר די בוודאות שכל אחד חווה מפעם לפעם אירוע כזה. לצד כאבי ראש קלים יחסית, יש גם אחרים – קשים יותר והרבה יותר מטרידים.

המיגרנות שייכות לרוב לזן היותר מציק ומטריד ולפעמים אף כזה המפריע לתפקוד השוטף. אמצעי טוב לטיפול, שאיננו מבוסס על כדורים נגד כאבים הינו גירוי תוך שרירי עמוק או IMS. מהו בדיוק טיפול מסוג זה? במה הוא יכול להועיל, למי הוא מתאים ומהם יתרונותיו?

מיגרנה – למה היא מופיעה?

כאבי ראש מסוג מיגרנה עשויים להיות תוצאה של סיבות ונסיבות שונות. יש כאלה שסובלים מכך כתוצאה מלחצים נפשיים. בקרב אחרים, אירועי מיגרנה נעשים נפוצים לצד קשיי שינה או קשיי עיכול. גם שתית קפה מרובה עלולה להאיץ את ההופעה של המיגרנה ואשם נוסף הוא המחשב. ריבוי השימוש במסכים שונים, מחשבים, טאבלטים וכיוצא באלה, מהווה סיבה לכאבי ראש לצד כאבי עיניים וצוואר.

בעוד שיש כאלה שמשכבי כאבים רגילים, ללא מרשם, מגלים עבורם יעילות מסוימת, רבים אחרים מרגישים שאין בכך די. נמצא, כי חלק ניכר מאלה המתלוננים על מיגרנות קשות סובלים במקביל משרירים תפוסים. במיוחד שרירים התפוסים בחוזקה באזור הצוואר או השכמות, או כאשר קיימת התכווצות באזור הרקות – הכאב לופת את הראש בחוזקה וללא נשוא.

כשהכאבים קשים ואינם חולפים לאורך זמן, אם תדירות המיגרנות הולכת ועולה והכאב עשוי להשבית מפעילות – גירוי תוך שרירי עמוק בהחלט יכול לעזור.

מחט ללא תרופה

גירוי תוך שרירי עמוק הינו טיפול שנעשה באמצעות מחטים מיוחדות. אותן המחטים דומות למדי לאלו המשמשות באקופונקוטרה (דיקור סיני), אולם אין לטעות. לא מדובר בשיטה השייכת לרפואה המשלימה. נמצא, כי פעמים רבות כאבי המיגרנה קשורים לשרירים שנתפסו בחוזקה ואשר מפעילים לחץ גם על כלי הדם ואף על קצות העצבים.

לכן – הפחתה כללית של הכאב תביא לשיפור של ממש גם בכאבי הראש הקשים. נדגיש כי הטיפול אמנם נעשה על ידי מחטים, אולם נהוג להתייחס אליו כאל טיפול "יבש". במילים אחרות, לא מזריקים תרופה או חומר פעיל כלשהו. המחטים עצמן הן אלה שמביאות לשחרור השרירים התפוסים וכך – להקלה לסובלים ממיגרנות.

גירוי תוך שרירי עמוק: כך מתבצע הטיפול

על מנת שהגירוי התוך שרירי העמוק יהיה יעיל, יתחיל הטיפול באבחון מקדים. יאותרו אותם שרירים אשר סובלים מהתכווצויות קשות ואשר מעורבים בשידור תחושות הכאב אל הראש ולאזור הרקות. לאחר אבחון ואיתור המקומות והאזורים עליהם רוצים להשפיע ניתן להחדיר את המחטים לנקודות הרצויות.

הטיפול איננו ארוך במיוחד, אך לרוב נחוצה סדרה של טיפולים. על מנת לשמר את התוצאה שהושגה בעקבות כמה טיפולים אינטנסיביים יחסית, ניתן לעבור לטיפולים משמרים. טיפולים בתדירות נמוכה יוכלו לעיתים להעלים את המיגרנה לחלוטין או לכל הפחות לצמצם מאוד את ההתקפים ואת החומרה שלהם. הטיפול, יש לומר, מתאים בדרך כלל למבוגרים.

גירוי תוך שרירי – במקום תרופות

היתרון המשמעותי של טיפול IMS נשען על כך שהוא מבטל את הצורך להשתמש בתרופות. תרופות נוגדות כאב עשויות להביא לתופעה קשה של התמכרות. עם הזמן גם יכולתן להשפיע הולכת ויורדת. לגירוי תוך שרירי עמוק אין השפעה ממכרת וגם לא קיימת התרגלות.

חיסרון מסוים שניתן להצביע עליו טמון בכך שבקרב חלק מהמטופלים יפיע כאב מוגבר לאחר הטיפול הראשון או השני. זוהי תופעה בלתי נעימה אך חולפת. דימום קל כתוצאה מהגירוי יופיע לעיתים רחוקות בלבד. לצד מטופלים מסוימים שאינם חשים הטבה של ממש לאחר סדרת טיפולים מקובלת, מטופלים רבים בהחלט יפיקו מכך תועלת.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן