כאבי ראש שנגרמים כתוצאה מאכילת ושתיית משקאות קרים

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

קיפאון מוחיתחושת הקיפאון המוחי נגרמת כתוצאה משינויים בזרימת הדם בעת אכילה או שתייה של מוצר קר במיוחד, אז לכל אוהבי הגלידה, בשורה חיובית, מומחים וחוקרים מתקרבים להבנת התופעה המבלבלת הידועה כקיפאון מוחי אשר הייתה בגדר תעלומה במשך שנים.

הסיבות לתחושת כאב הראש המידי הנגרם לאחר ליקוק גלידה או שתיית משקה קר הולכות ומתבהרות לאור מחקר חדש המצביע על שינויים מהירים בזרימת הדם למוח המסבירים את תחושת כאב הראש ואף נותנים הסבר למיגרנות שונות.

תוצאות המחקר הראו כי לגימה של מים קרים במיוחד מביאה לזרימה מהירה ועוצמתית של דם לעורק המרכזי במוח אשר לאחריה מופיע כאב הראש המוכר, פריצת דרך זו במחקר עשויה להוביל לפיתוח טיפולים השולטים בזרימת הדם למוח המתאימים גם לטיפול בכאבי ראש אחרים שלא כתוצאה מקיפאון.

גורמים לקיפאון מוחי

תוצאות המעקב אחר זרימת הדם בקרב אנשים ששתו משקה קר הראו כי עורק המוח הקדמי מתרחב במהירות עקב זרימת דם מוגברת הנלוות לתחושת הקיפאון המוחי, לדעת החוקרים התופעה מצביעה כי שינויים מהירים בזרימת הדם עשויה להיות קשורה למנגנונים הישרדותיים טבעיים.

המוח הוא אחד האברים החשובים בגוף ועליו לעבוד כל הזמן, כלי הדם רגישים לטמפרטורה והמנגנון מוודא כי הדם הזורם למוח הינו חם על מנת להבטיח המשך זרימה רציפה ותקינה. הגולגולת היא מבנה סגור וזרם דם פתאומי יכול להעלות את הלחץ בתוכה ולגרום לכאב הקשור לתחושת הקיפאון המוחי לכאבי ראש אחרים.

בעקבות גילוי זה ניתן לפתח תרופות המסדירות כאב ראש וללמוד על הופעת כאבי ראש נוספים כדוגמת אלה הנלווים למיגרנות. המעקב והלימוד של כאבי ראש הוא מלאכה מורכבת וקיים קושי לבצע מחקר ממושך במעבדה לזיהוי הגורמים לכאבי ראש שונים, אולם המעקב אחר כאב ראש הנובע מקיפאון מוחי פשוט ומהיר יותר וניתן לבצעו בקלות במעבדה ובכך ללמוד על הקשר שבין זרימת הדם במוח להופעת כאבי ראש שונים.

קיפאון מוחי: איך זה מרגיש?

תחושת הקיפאון המתבטאת בכאב ראש מופיעה לרוב כעשר שניות לאחר מגע המזון הקר בחך ונמשכת כעשרים שניות ולעיתים אף יותר, הכאב המופיע הינו חד מאוד ומורגש באזור תחתית המצח בין העיניים ולעיתים באזור הרקות בצדי הראש. הכאבים אינם מושפעים מטמפרטורת הסביבה אלא מזו של חלל הפה.

ההסבר הניתן לתופעה הוא רגולציה ובקרה של טמפרטורת הדם הזורמת למוח על מנת למנוע מצבים של פגיעה בו. עם התכווצות העורק המוחי הקדמי לאחר ההתרחבות המהירה חולף הכאב.

קיפאון מוחי אינו מסוכן אך מטריד, ובשל שכיחות התרחשות מצב זה, נערכו מחקרים רבים במטרה ללמוד על מקורה, המחקרים הציעו הסברים שונים אולם המחקר העדכני והמקיף ביותר אשר עקב אחר זרימת הדם בראש והפעילות המוחית הציע את ההסבר בדבר התרחבות מהירה של העורק המוחי הקדמי כמנגנון הגנה של המוח זהו ההסבר המקובל כיום אודות התופעה בקרב המומחים והחוקרים.

שיטות להפגת הכאב

הכאב נובע מהפרשי טמפרטורה בין חלל הפה והראש לזו של המזון או השתייה הנכנסים אליו. בממצב של תחושת קיפאון מוחי יש לחמם את האזור על ידי שתיית נוזלים חמים, שיטה נוספת להקלה על הכאב היא הצמדת הלשון לחך ושאיפת אוויר דרך הפה ונשיפתו דרך האף. על מנת להימנע מתחושת הכאב יש לצרוך מוצרים קרים באיטיות על מנת לתת שהות לחלל הפה להסתגל לטמפרטורה.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן