מתקן חשמלי למניעת מיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מתקן חשמלי למניעת מיגרנהלא מעט אנשים סובלים מהתקפי מיגרנה קשים אשר מונעים מהם לתפקד בצורה זו או אחרת במשך כמה שעות ואפילו ימים. כאבי הראש יכולים להיות בלתי נסבלים והם צצים בכל שעות היממה ואפילו מעירים את האדם משנתו הלילית.

הטיפול המקובל בהתקפי מיגרנה הוא טיפול תרופתי מונע, אך כעת ישנו פתרון חדש אשר נקרא "ספאלי"- מתקן חשמלי למניעת מיגרנה, הראשון מסוגו בעולם שאושר על ידי ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקני) . זהו מתקן נייד וקטן אשר נמכר בבתי מרקחת עם מרשם רופא, צורתו היא רצועת ראש אשר עשויה מפלסטיק אותה שמים על מרכז המצח, למעלה מקו האוזניים והעיניים.

מתקן חשמלי למניעת מיגרנה מופעל באמצעות סוללות. הוא שולח גירויים עצביים למוח אשר מונעים את ההתפרצויות הפתאומיות של כאבי הראש החזקים והבלתי נסבלים. כאשר מפעילים את המתקן החשמלי למניעת מיגרנה מועבר זרם חשמלי בעוצמה חלשה ועדינה לתוך העור והרקמות שנמצאות מתחתיו, ועל ידי כך נוצר גירוי של עצב שנקרא בשם "טריגמינלי".

עצב זה קשור להתקפי מיגרנה וגורם לכאבי הראש. הזרמים החשמליים יכולים לגרום לתחושה של עיסוי בקרקפת או לעקצוצים קלים בזמן התחלת פעולת המתקן החשמלי. ניתן להשתמש במכשיר בכל פעם במשך 20 דקות כאשר בסופו של דבר נמנע התקף המיגרנה הבא.

מהי מיגרנה?

מיגרנה היא כאב ראש אשר ממוקד בצד אחד של הראש וההרגשה היא של מהלומות בדרגה בינונית עד חמורה. הכאב הולך ומתגבר בזמן פעילות פיזית ובזמן חשיפה לאור, לריחות ולקולות. ברוב הפעמים המיגרנה מלווה בבחילות ובהקאות. אצל כל אדם הסובל ממיגרנה מופיעים ההתקפים בתדירות משתנה במשך תקופה ארוכה.

מרבית הסובלים ממיגרנה הם אנשים בגילאי עשר עד ארבעים, אך ההתקפים עלולים להופיע בכל גיל. מיגרנה תוקפת בצורה מחזורית והעוצמה שלה הולכת ופוחתת לקראת גיל 50. המיגרנה מופיעה לרוב אצל נשים, ובדרך כלל היא תורשתית.

מכשיר להפעלת גירוי חשמלי

בגוף האדם יש שני תאים בלבד אשר מגיבים לגירוי חשמלי בצורה מיטבית. אלה הם תאי עצב ותאי שריר. המתקן החשמלי למניעת מיגרנה תוכנן במיוחד על מנת להשפיע על התאים העצביים אשר משפיעים על הכאב. המתקן החשמלי פועל באזורים מדויקים מאוד שבהם מתפצל העצב הטריגמינלי (מוזכר למעלה), לפני פעולת ההתפצלות ולאחרי.

על ידי שליחה של זרמים חשמליים מהמכשיר אל העצב, שאינם מלווים בכאב, משתחררים חומרים משככי כאבים טבעיים שנקראים בשם אנדורפינים. ככל שהרמה של האנדורפינים עולה, כך נחסם סף הכאב שיוצר את המיגרנה אשר מלווה בכאבי ראש חריפים, כך שנגרם עיכוב מסוים להתקף המיגרנה הבא.

מחקרים מלמדים

עוד בטרם יצא לשוק התרופות מתקן חשמלי למניעת מיגרנה, ה-FDA ערך כמה מחקרים בקשר לשימוש במכשיר והפחתת המיגרנות. מחקר אחד נערך בבלגיה בקרב 67 אנשים אשר סבלו מהתקפי מיגרנה יותר מפעמיים בחודש ושלא השתמשו בתרופות מנע במשך שלושה חודשים בטרם קיבלו את המתקן החשמלי. בקרב אנשים אלו פחתו בצורה משמעותית התקפי המיגרנה בהשוואה לקבוצת נבדקים אחרת אשר השתמשה במתקן חשמלי לא פעיל.

ממחקר נוסף שנערך בבלגיה ובצרפת שכלל 2,313 נבדקים עלה כי יותר מ 53% מהם היו שבעי רצון מהיעילות של המכשיר. עיקר התלונות שהגיעו מהאנשים שהשתתפו בכל המחקרים היה על הרגשות של ישנוניות ועל תחושות בלתי נעימות בעת השימוש במתקן "ספאלי" או על כאב ראש שמופיע אחרי השימוש. מכלל הנבדקים לא נשמעו תלונות על תופעות לוואי חמורות.

 

ראו גם:

שימוש בטכנולוגיה לאיתור מיגרנות, כי הגיע הזמן להתקדם

תרופה חדשה למיגרנות אושרה – האם זהו שחר של יום חדש?

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן