דיקור נוירולוגי לטיפול בכאבי ראש ומיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

דיקור נוירולוגידיקור נוירולוגי הוא מונח שבדרך כלל משמש לתיאור טיפול בשיטת הדיקור הסיני שמטרתו להקל על בעיות שונות הקשורות למערכת העצבים.

נכון להיום ישנו מגוון רחב ביותר של טכניקות דיקור שונות, אך מקור הטכניקות כולן ברפואה הסינית העתיקה.

לפי הרפואה הסינית, כאשר אנו חשים בכאב, עלינו להבין כי זוהי בעצם דרכו של הגוף לאותת לנו שהתרחשה בו חסימה באזור מסוים כשהכוונה היא לא לחסימה פיזית אלא לחסימה אנרגטית. מטפלים ברפואה הסינית מאמינים באנרגיית החיים, הנקראת צ'י, הזורמת לאורך הגוף במסלולים קבועים הנקראים מרידיאנים. כאשר מתרחשת חסימה בזרימה הטבעית של הצ'י, יופיעו תסמינים שונים, בהתאם לאזור שבו התרחשה החסימה.

מיגרנה, למשל, מעידה על חסימה בזרימה האנרגטית במרידיאנים המגיעים אל הראש. עם זאת, אין משמעות הדבר כי בהכרח מקור הבעיה באזור שבו התרחשה החסימה או באזור שבו אנו חשים את הכאב. כך לדוגמה לפי הרפואה הסינית, מיגרנה יכולה בהחלט לנבוע כתוצאה מבעיות בכבד או בקיבה.

חוסר איזון בכבד לעומת חוסר איזון בקיבה

לפי הרפואה הסינית, חוסר איזון אנרגטי בכבד נחשב לאחד הגורמים המרכזיים למיגרנה ולמגוון רחב של בעיות נוירולוגיות אחרות. הכבד אחראי באופן כללי להנעת והזרמת האנרגיה והדם בכל הגוף והיציאה שלו מאיזון מתרחשת בדרך כלל בעקבות תזונה לא בריאה, היוצרת חום, רגשות כעס, תסכול או טינה, תחושה של תקיעות בחיים, חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית, זיהום אוויר, צריכה של מזון מרוסס, אכילה מופרזת ועוד.

הפרת איזון הכבד גורמת לתופעה הנקראת "רוח עולה של הכבד" או "אש של הכבד". הכוונה היא לאנרגיה שזורמת לכיוון המרידיאנים של הפנים והראש כשהיא לא מאוזנת. מלבד המיגרנה, מצב זה יכול לבוא לידי ביטוי באדמומיות בפנים, התפרצויות של זעם, תחושה של טעם מר בפה, דלקות עיניים, יתר לחץ דם, תחושה כללית של חוסר שקט, יובש בפה ועוד.

אם המיגרנה אכן נובעת כתוצאה מחוסר איזון אנרגטי בכבד, ברוב המקרים היא תתמקד מאחורי העיניים, באזור הקדקוד ובאזור הרקות. בעקבות מצבים רגשיים הקשורים בסטרס חמור, חוסר מנוחה וחרדה או בעקבות צריכה של מזונות חמים במיוחד או חריפים במיוחד, עלול להיווצר לפי הרפואה הסינית מצב הנקרא "חום בקיבה" או "אש בקיבה".

אם מקור המיגרנה אכן בחוסר איזון בקיבה ולא בחוסר איזון אנרגטי בכבד, ברוב המקרים הכאבים יתמקדו באזור המצח הקדמי. תסמינים נוספים מלבד כאבי הראש שעשויים ללוות מצב זה הם לדוגמה בחילות, צרבות וחומציות יתר של הקיבה. הדיקור הנוירולוגי לא אחת מתמקד במרידיאנים באזור הכבד או הקיבה ודרכם משפיע על התסמינים הנוירולוגיים בדגש על המיגרנה וכאבי הראש.

קראו גם:

הומוטוקסיגולוגיה – תמיכה וטיהור הגוף מרעלים

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן