אלרגיות שגורמות למיגרנה וכאבי ראש

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אלרגיות שגורמות למיגרנה וכאבי ראשמיגרנות ואלרגיות הם מצבים שאנשים נוטים לבלבל ביניהם לעיתים קרובות, ומסיבה טובה. הן חולקות תסמינים רבים, כגון כאבי ראש פועמים, לחץ חזק על הסינוסים, ותחושות חנק באף.

אבל אלרגיות שגורמות למיגרנה הם מצב נדיר למדי. למעשה, רוב האנשים שסבורים שיש להם אלרגיה, סובלים ממיגרנה, ולעיתים, אלרגיות הן גורם הגירוי.

האופן בו אלרגיות גורמות למיגרנה

ההקשר מורכב. רופאים עדיין מנסים להבין את הקשר. עד כה, ידוע שמערכת העצבים, המערכת ההורמונאלית, והמערכת החיסונית, משמעותיות להבנת הקשר בין אלרגיות למיגרנה. אם אדם סובל ממיגרנות, מערכת העצבים שלו רגישה. גופו נוטה להגיב במהירות רבה או מוגזמת לשינויים בסביבה, אליהם המערכת החיסונית מתייחסת כאל איום.

בנוסף, חשיפה לאלרגנים מפעילה את המערכת החיסונית וגורמת לה לשחרר כימיקלים מסוימים, המצרים את כלי הדם ומפעילים דלקות בגוף. מצבים אלו אחראים להתפתחות מיגרנה. בנטייה למיגרנות, כאבי הראש עשויים להיות חמורים יותר במהלך עונת האלרגיה. חלק מהאנשים עשויים אף לחוות תגובה אלרגית לריחות כגון בשמים, בנזין, עשן סיגריות או לשינויים במזג האוויר.

הסיבה לבלבול בין אלרגיות למיגרנה

במחקר אחד, החוקרים עקבו אחר מאה אנשים עם כאבי ראש ואלרגיות סינוסים. הם מצאו ש-52% מהמשתתפים סבלו מהמיגרנות כתוצאה מהאלרגיה. במחקר אחר, שעקב אחר 2,991 מטופלים עם היסטוריה של מיגרנות וכאבי סינוסים, 88% מהמשתתפים סבלו ממיגרנה, שמונה אחוזים סבלו מכאבי ראש קלים, וארבעה אחוזים בלבד סבלו מבעיות בסינוסים.

חלק מהבעיה היא שלא קיימת הגדרה רפואית לכאבי סינוסים הנובעים מאלרגיה. אך רופאים וחולים יודעים שכאבי סינוסים מפעילים לחץ המתחיל מיגרנה, ובמקרים רבים, שני המצבים קשורים.

הבנת הקשר בין מיגרנות ואלרגיות

למרות שהתסמינים עשויים להיות מאובחנים כמיגרנה הנובעת מבעיות בסינוסים, בעיות אלו קשורות באופן משמעותי לאלרגיות. בנוסף, מדענים סבורים שקיים קשר בין אלרגיות, מיגרנות וגיל. אחד המחקרים הצביע על עלייה של פי שמונה בהתרחשות מיגרנות עם אלרגיות, בקרב אנשים בגילאי 41 ומעלה.

מחקר אחר הראה ששינוי בטיפול במיגרנות, מיתן את תסמיני האלרגיה בקרב אנשים בגילאי ארבעים ומעלה. מחקר גדול נוסף הצביע על קשר בין חומרת האלרגיות לחומרת המיגרנות. המדענים מצאו שאלרגיה עשויה להיות קשורה למיגרנה בכל רמת רגישות לאלרגיה, אך מיגרנות ובעיות בסינוסים נפוצות יותר בקרב אנשים שסובלים מאלרגיות.

מה הסיבה לקשר?

אם האלרגיות גורמות למיגרנות, מומלץ ביותר לקבל אבחון לבעיות בסינוסים, המפעילות את המיגרנות. כשמבינים את הקשר בין אלרגיות ומיגרנות, ניתן לטפל בשני המצבים בו זמנית.

הטיפול באלרגיה כגון כאבי סינוסים, מאפשר לטפל גם במיגרנה, באמצעות מסלול טיפול חדש, במקום לקבל טיפול לסינוסים בלבד.

אם קיימת היסטוריה של מיגרנות, מעולם לא נבדק לאלרגיות ולא קיבל טיפול מתאים, הגיע הזמן להתחיל. גישה זו נכונה אף לגבי היסטוריה של בעיות חוזרות ונשנות בסינוסים, כשקיים צורך לטפל באלרגיות ובכאבי הראש במקביל. מטרת הטיפול היא לסייע בשיפור התחושה מבלי להוסיף תרופות רבות מדי.

תרופות לאלרגיות ומיגרנה

תכנית הטיפול מותאמת אישית בהתאם לחומרת התסמינים והמצב הבריאותי. מרכיבי הטיפול כוללים:

בחירת התרופות – הרופא מתאים תרופות אלרגיה המשפרות את המיגרנה.

שליטה מקיפה – תכנית הטיפול צריכה לבסס שליטה מוחלטת באלרגיה ובמיגרנה, גם אם התסמינים אינם חמורים. כל אלרגיה צריכה להיות מטופלת במלואה על מנת למנוע התפתחות מיגרנות.

תרופות סטרואידיות – מתאימות לטיפול באלרגיות באף, ומקלות את תסמיני המיגרנה.

שטיפת סינוסים – מומלץ להוסיף תכשיר זה לטיפול התרופתי.

אנטיהיסטמינים – יש לשלב אותם עם התרופות ותכשיר השטיפה, כדי להשיג שליטה מלאה בתסמינים.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן