אחוזי נכות: האם הם מגיעים גם לסובלים ממיגרנות?

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אחוזי נכות לסובלים ממיגרנות וכאבי ראשמיגרנה מאופיינת בהתקפי כאבים מתפרצים שיכולים להתבטא בחוסר יכולת חלקית או מלאה לתפקד. מיגרנה היא תופעה פחות נפוצה ביחס לכאב ראש וכל התקף יכול להמשך ממספר שעות ועד למספר ימים ברצף.

כשהמיגרנה יוצרת קושי ממשי לתפקד ובמיוחד כאשר נלווים לכך ליקויים בריאותיים נוספים, קיימת אפשרות לקבל אחוזי נכות מביטוח לאומי.

עבור הסובלים מכאבי ראש שאינם מיגרנה, קיימת אפשרות לקבל הכרה באחוזי נכות בעיקר כאשר מדובר בכאב הנלווה למצב אורגני מסוים, כאשר ישנם סימפטומים נוספים או היבטים קליניים נלווים. זיהוי המיגרנה נעשה לעיתים בזכות הנטייה של חלק מהסובלים ממיגרנה לחוות גם פגיעה ביכולת הראיה לפני ההתקף. מיגרנה, כך מניחים כיום המומחים, נובעת מסיבות נוירולוגיות ויש לכך גם הקשר גנטי.

הגישו תביעה מפורטת לוועדה הרפואית

הסובלים ממיגרנות חוזרות, או הסובלים מהתקפי כאבי ראש עזים המונעים תפקוד, זכאים להכרת נכות מצד הביטוח הלאומי. שלא בדומה למצבים רפואיים חמורים ברורים, כגון עיוורון או שיתוק, כאבי ראש אינם ניתנים להוכחה ולכן קיים צורך בהגשת מסמכים רפואיים מפורטים, המציינים את מכלול התסמינים, המגבלות והליקויים הרפואיים הקיימים.

בביטוח לאומי ישנה נוסחה להכרה באחוזי נכות, נוסחה שבתוכה נכללים כל הליקויים השונים עליהם יכול להצביע החולה. לאחר הגשת התביעה יופנה החולה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי. בוועדה יפגוש החולה רופא מומחה (נוירולוג, למשל, מומחה עצבים או מומחה לכלי דם) וכן גם מזכיר שתפקידו לרשום את כל הנאמר.

יתכן והחולה יידרש לעבור במקום בדיקה רפואית קצרה. כל ההליך הזה איננו ארוך אך יש להתייחס אליו במלוא הרצינות. על פי דברי החולה, על פי המסמכים הרפואיים ועל פי תסקיר של רופא הוועדה יוחלט מאוחר יותר האם ניתן להכיר באחוזי נכות או לא.

אחוזי נכות נקבעים לפגיעה בעבודה

בביטוח לאומי קובעים לכל אדם הפונה בבקשה להכרה בנכות אחוזים מספריים משני סוגים (בהנחה שאכן התביעה מתקבלת). ראשית, קיימים אחוזי נכות המציינים ליקוי רפואי. בנוסף, קובעים אחוזים המציינים ירידה מוגדרת בכושר העבודה.

חייב להיות שילוב מתאים בין שני הסוגים של אחוזי הנכות הללו כדי שמי שסובל ממיגרנה, מכאב ראש או מכל בעיה רפואית רצינית אחרת יוכל לממש זכויות כגון תגמולים חד פעמיים, או קצבת נכות כללית, ויזכה להכרה בנכות רפואית ברמה של שישים אחוז לפחות. כאשר יש כמה ליקויים, לעיתים תספיק הכרה בנכות של ארבעים אחוז לקבלת קצבת נכות כללית. כל זאת, בתנאי שאחוז הירידה בכושר העבודה הוגדר כשישים אחוז לפחות.

ראוי לציין שבמקרים מסוימים ניתן לשייך את כאבי הראש או המיגרנות לפגיעה על רקע תעסוקתי. במידה וניתן להראות שקיים קשר בין אפיזודות של כאבי ראש או התקפי מיגרנה לבין העיסוק המקצועי ניתן לקבל הכרה במחלת מקצוע. גם כאן, תהיה הכרה אפשרית באחוזי נכות. על רקע של מחלת מקצוע, גם הכרה באחוזי נכות נמוכים יחסית תאפשר קבלת קצבה חודשית, פיצוי חד פעמי ולעיתים גם זכויות נוספות (כגון שיקום מקצועי).

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן