אוסטיאופתיה: כך תשיגו הקלה מהמיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

טיפול במיגרנה באמצעות האוסטיאופתיהמיגרנות מוגברות על ידי תנועות ראש ופעילות גופנית המובילות לשינויים בלחץ תוך גולגולתי.

בהתחשב בכך שהן נובעות מהתרחבות כלי דם מוחיים בצד אחד של הראש, כשהתסמין המקדים לעיתים קרובות כולל כיווץ כלי דם העשוי ליצור בעיות ראייה המכונות הילות.

המיגרנות קשורות לכאב פועם הממוקם על צד אחד של הראש בלבד, ולעיתים הן מלוות בבחילות, ורגישות יתר לאור ורעש.

רוב הטיפולים הרפואיים המודרניים למיגרנות ממקדים את הכאב באמצעות תרופות, אך אוסטיאופתיה שואפת להשגת תוצאות טיפול הגורמות למיגור כאב הראש ומניעת תופעות הלוואי של תרופות המרשם.

מאפייני טיפול אוסטיאופתי

רופא אוסטיאופת מתחיל את הטיפול באמצעות שחרור העצמות בבסיס הגולגולת. הוא משתמש במישוש יסודי לאיתור מתחים קרומיים המקיפים את המוח, ולאיזון מחדש של לחצים נוזליים. האוסטיאופת בודק אף את המפרקים הקשורים כגון הלסת, עצמות החיך, העצמות הקודקודיות, ועמוד השדרה באזור הצוואר.

אוסטיאופתיה מאופיינת בגישה מקיפה, וככזו, עצמות הפנים הפנימיות, כולל צוואר הרחם המסתיים בבסיס הגולגולת, עוברות הערכה, שתוצאותיה מאפשרות שליטה טובה יותר או אף ביטול כליל של משך ועוצמת כאבי הראש במיגרנה.

האופן בו מסייעת אוסטיאופתיה למיגרנות

אוסטיאופתיה ידועה כבר מזה שנים רבות ביכולתה לטפל במיגרנות. בתחילת שנות ה-1900, וויליאם גרנר סאתרלנד, הציג את רעיון האוסטיאופתיה כטיפול התערבותי עדין לעצמות הגולגולת. הוא הוכיח כי 22 העצמות בראש עוברות תנועות קטנות הגורמות לכאבי הראש. כיום, אוסטיאופתיה גולגולתית מכוונת להשבת הגוף כולו לאיזון, והיא רלוונטית מיוחד לטיפול במיגרנה.

רופא אוסטיאופת משיג היסטוריה רפואית מלאה, עורך בדיקה גופנית מלאה, ועשוי להזמין בדיקות נוספות, המאפשרות לו להבחין בגורמים השותפים הנלווים למיגרנה, כגון מתח שרירים וגורמים הנגרמים כתוצאה ממחלה נדירה אך רצינית. טיפול אוסטיאופתי למיגרנות כולל אחד או יותר מעקרונות הטיפול הבאים: הקלת כאבי ראש מתמשכים; טיפול מניעה להפחתת תדירות וחומרת כאבי ראש חוזרים ונשנים; והקלת תסמיני כאבי הראש ותסמינים נלווים.

אוסטיאופתיה למיגרנות כרוכה בעיסוי שרירי הצוואר ועמוד השדרה העליון, או טיפול התערבותי עדין למפרקים. שיטות ההתערבות של הטיפול נועדו לשפר את תנועת המפרקים, במיוחד בעמוד השדרה בצוואר, ולהפחתת גירוי עצבי ומתח שרירים.

מטרת תכנית הטיפול היא למתוח את שרירי הצוואר והרצועות התומכות, להרגיע התכווצויות שרירים, ולקדם תנועה חופשית של מערכת השלד והשרירים לשיפור זרימת הדם וניקוזו מהראש והצוואר. רופא אוסטיאופת מתפעל אף את שאר עמוד השדרה והאגן על מנת להקל על תנועה נטולת כאבים בצוואר להפחתת כאבי הראש.

הוא משפר את יציבת המטופל באמצעות תרגילי התעמלות ומתיחות, תזונה, הרפיית מתחים, שיטות ליפטינג וארגונומיה במקום העבודה כדי למנוע כאבי ראש עתידיים.

יעילות אוסטיאופתיה מוכחת במחקרים

מספר מחקרים הראו שטיפול אוסטיאופתי, הכולל משטר פעילות גופנית נמוכה וטיפול הומוטוקסיקולוגקיה, עשוי להפחית את תדירות ועוצמת כאבי הראש שמקורם בצוואר. מחקרים אחרים מצאו שטיפול אוסטיאופתיה לעמוד השדרה יעיל כמו תרופות מסוימות להקלת מיגרנות הנובעות ממתח.

סקירת הספרות המקצועית האחרונה מצאה ראיות לפיהן טיפול התערבות לעמוד השדרה עשוי להיות יעיל למניעת מיגרנות מסוג מתח כרוני. מטופלים שעברו טיפול אוסטיאופתיה דיווחו על הקלה משמעותית במיגרנות ויכולת מוגברת לבצע פעולות יומיומיות, לעומת נבדקים שלא טופלו.

בטיחות אוסטיאופתיה

סיבוכים רציניים מאוסטיאופתיה הם נדירים. השיטות עשויות לגרום לעיתים לעלייה זמנית או קלה בכאבי הראש, הנעלמים בתוך יממה. אין לבצע טיפול אוסטיאופתי על מטופלים ששברו עצמות או שיש להם נקעים, גידים פגועים, בעיות עצמות, זיהום במפרקים, סרטן העצמות, דלקות מפרקים שגרוניות של הצוואר או אוסטיאופורוזיס.

אוסטיאופתיה אינה מומלצת למטופלים שעברו ניתוח לאחרונה או שנוטלים תרופות לדילול דם כגון אספירין או קומדין. למרות שאנשים רבים הסובלים ממיגרנות מצאו הקלה באמצעות אוסטיאופתיה, עדיין דרוש מחקר נוסף על מנת להעריך את יעילות הטיפול לסוגים שונים של כאבי ראש.

 

אולי יעניין אותך גם:

כאב ראש הקורונה: עליה בדיווחים על מיגרנות בזמן הקורונה

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן