פיזיותרפיה לטיפול במיגרנות ובכאבי ראש

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פיזיותרפיה לטיפול במיגרנות ובכאבי ראשכאבי ראש נובעים בדרך כלל כתוצאה ממתח בשרירים התומכים את הראש והצוואר.

הם עשויים להתרחש בשל מגוון רחב של סיבות, שהנפוצה ביותר היא החזקת הראש באותה תנוחה במשך תקופת זמן ארוכה, כגון בעת ישיבה ממושכת מול מחשב.

אנשים החווים למעלה משלושה התקפי כאבי ראש בשבוע, סובלים ממיגרנות וזקוקים להתערבות פיזיותרפיה לשם חיזוק השרירים, שיפור טווח התנועה והשבת החיים הסדירים ללא כאבים. אלו הן חדשות טובות לסובלים ממיגרנה, אשר כבר אינם חייבים לסבול בשקט בחושך עם תרופות ועזרי הצללה. טיפול קבוע של פיזיותרפיה, ביצוע טכניקות מסוימות של פעילות גופנית ותרגילי הרפיה יעילים להפחתת שיעור המיגרנות.

מהלך הטיפול בפיזיותרפיה

ההערכה הראשונית מתבססת על דגש להקלת התסמינים. טיפול פיזיותרפיה מתבצע בדרך כלל באמצעות הפעלת לחץ על נקודות סביב הראש או הצוואר, תרגולים גופניים, טיפול במים, או טיפול באור. הפיזיותרפיסט מבודד ומזהה את המבנים הגורמים לכאב ומטפל בהם.

תרגול טווח תנועה

כששרירי הראש והצוואר תפוסים באופן עקבי, כאבי הראש נוטים להתרחש לעיתים תכופות ולהוביל למצב של אובדן גמישות וירידה ביכולת התפקוד.

מגוון תרגילי תנועה בפיזיותרפיה מסייעים להגדלת הגמישות בשרירים הגורים לכאבי הראש. הפיזיותרפיסט מנחה את המטופל לגבי מגוון סוגי מתיחות, או שהתרגול יכול אף להתבצע באופן פסיבי, בעזרת איש מקצוע מיומן או באופן פעיל עצמאי.

טיפול במים להקלת כאבי ראש

המטופל צף במים חמים כאשר הראש והצוואר רגועים והוא משחרר את השרירים הגורמים לכאבי ראש. טיפול זה מגדיל אף את טווח התנועה סביב הראש והצוואר באמצעות פתיחת המרווחים בין חוליות הצוואר, והעצמות המרכיבות את עמוד השדרה העליון.

אין צורך לשחות בבריכה על מנת להקל על הלחץ בשרירים, אלא ניתן לבצע מספר תרגילים גופניים קלים בהנחיית פיזיותרפיסט, על מנת למנוע מתח נוסף.

אקופרסורה למיגרנות

זוהי טכניקה הנמצאת בשימוש על ידי פיזיותרפיסטים כדי להקל על המתח בשרירי הראש והצוואר, במקרים של מיגרנות. שיטה זו שונה מדיקור, היות והיא אינה כרוכה בשימוש במחטים המוחדרות לעור. הטיפול כרוך בהפעלת לחץ פיזי על נקודות לחץ סביב הראש והצוואר. גירוי נקודות לחץ אלו מקדם את הזרימה בשרירים, והרפיית השרירים מקלה על הכאבים ומעלימה את המיגרנה כמעט לחלוטין.

בנוסף לטיפולי פיזיותרפיה סדירים או תרגילי הרפיה, מחקרים רבים מצאו כי אימון פיזי לצוואר ו, כמו גם ביצוע תרגילי יציבה, מהווים השפעה משמעותית על הפחתת התדירות והעוצמה של כאבי ראש. פיזיותרפיה וספורט שיקומי מלמד את המטופל תכנית טיפול עצמית פשוטה שתסייע לו להתמודד באופן יומיומי עם כאבי הראש.

פיזיותרפיה מוצלחת מוגדרת כאשר הכאב פוחת והחיים הופכים להיות קלים יותר. פעילויות יומיומיות כבר אינן קשות לביצוע, טווח התנועה משוחזר, ופעילות גופנית ניתנת לביצוע ללא כאב גובר. אך התוצאה המוצלחת ביותר היא כאשר המטופל חש כי המטרות שנקבעו בתחילת הטיפול הושגו.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן