תרופת זומיג למיגרנה: מינונים וצעדי בטיחות

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התרופה זומיג לטיפול במיגרנההתרופה זומיג מיועדת לכאבי ראש המפחיתים כלי דם סביב המוח. תרופה זו מפחיתה גם חומרים בגוף שעלולים לגרום לכאבי ראש, בחילות, רגישות לאור ולקול, ותסמיני מיגרנה אחרים.

זומיג משמשת לטיפול במיגרנה אצל מבוגרים. התרופה מטפלת רק בכאבי ראש שכבר התחילו, ואינה מונעת את המיגרנות או מפחיתה את תדירות ההתקפים.

אין להשתמש בה לטיפול בכאבי ראש המתפשטים כתוצאה ממתח, כאב ראש שגורם לאובדן תנועה בצד אחד של הגוף, או כל כאב ראש שנראה שונה מכאבי הראש הרגילים הקשורים למיגרנה. יש להשתמש בתרופה רק אם המצב אושר כמיגרנה על ידי רופא.

אזהרות שימוש בתרופה זומיג עם תרופות אחרות

אין להשתמש בתרופה במצבי לחץ דם גבוה בלתי נשלט, בעיות לב וכלי דם, הפרעות מסוימות בקצב הלב, היסטוריה של התקף לב או שבץ, או בעיות זרימת דם הגורמות לחוסר אספקת דם לגוף. יש להימנע מהשימוש בתרופה זומיג אם משתמשים בתרופות פסיכיאטריות לטיפול בדיכאון במהלך השבועיים האחרונים, כגון הזרקת מתילן כחול, או סליג'לין.

אין לקחת את התרופה בתוך יממה לפני או לאחר השימוש בתרופה אחרת למיגרנה, כולל תרסיסי אף, אקסרט, ארתומאר, קפרגוט, או דיהידרוגיוטמין. בנוסף, יש לדווח לרופא על השימוש בתרופות נוגדות דיכאון כגון ציטאלופראם, צימבאלטה, לקרספרו, פארוקצטין, לובוקס, פקסיל, או זולופט. לאחר נטילת התרופה יש להמתין שעתיים לפני נטילת טבלייה שניה, ולא לקחת למעלה מעשרה מיליגרם בתוך יממה.

מה צריך לדעת לפני נטילת התרופה זומיג

אין להשתמש בתרופה אם מאובחנת אלרגיה אליה, או במצבים הבריאותיים הבאים:

  • מחלת לב כלילית, כאבים בחזה שמאובחנים כאנגינה, בעיות במחזור הדם, או חוסר אספקת דם ללב.
  • היסטוריה של מחלת לב, התקף לב או שבץ, כולל מצב שמוגדר כ"שבץ מיני".
  • תסמונת וולף-פרקינסון-לבנה.
  • לחץ דם חמור או בלתי מבוקר.
  • הפרעות כלי דם או בעיות במחזור הדם שגורמות לחוסר אספקת דם לגוף.
  • כאבי ראש שנראים שונים מכאבי המיגרנות הרגילים.

התרופה זומיג מכילה פנילאלנין. יש להתייעץ עם הרופא לפני השימוש בה, במצב של פנילקטונוריה (PKU). לא ידוע אם תרופה זו תפגע בעובר, ולכן יש ליידע את הרופא לגבי הריון או תכנון להיכנס להריון. לא ידוע גם אם התרופה עוברת לחלב האם או אם היא עלולה להזיק לתינוק יונק, ויש ליידע את הרופא גם לגבי הנקה. התרופה זומיג אינה מאושרת לשימוש מתחת לגיל 18.

אופן השימוש בתרופה זומיג

יש לקחת את התרופה בדיוק כפי שנקבע על ידי הרופא, ולבצע את כל ההוראות המופיעות על גבי תווית המרשם. הרופא עשוי לשנות את המינון מדי פעם על מנת לוודא את קבלת התוצאות הטובות ביותר. אין להשתמש בתרופה זו בכמויות גדולות או קטנות יותר מהמומלץ. יש להתחיל את השימוש בתרופה זומיג ברגע שתסמיני המיגרנה מופיעים, ולקחת אותה עם כוס מלאה של מים.

התרופה צריכה להישאר במארז שלה עד שמוכנים להשתמש בה. יש לשחרר את הגלולה באמצעות קילוף פס הכסף המאחסן אותה, ולא "לדחוף" אותה מחוץ לרדיד המגן, על מנת למנוע נזק לתרופה. הידיים צריכות להיות יבשות כשמשחררים את הגלולה ומניחים אותה בפה, ואין לבלוע אותה, אלא להניח לה להתמוסס בפה. עם רוצים, ניתן לשתות מים על מנת לסייע לבליעת הטבלית המומסת.

לאחר השימוש בתרופה זומיג

אם כאב הראש אינו נעלם לחלוטין, או שהוא נעלם וחוזר, ניתן לקחת טבלית שנייה כשעתיים לאחר נטילת הטבלית הראשונה.

אם התסמינים עדיין אינם משתפרים, יש להתייעץ עם הרופא לגבי הגדלת המינון. יש להתייעץ עם הרופא גם לגבי התקפי מיגרנות המתרחשים בתדירות של למעלה מארבעה התקפים בתוך חודש.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן