האם כאבי שיניים הם גורם למיגרנה?

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מיגרנה היא אחת התופעות היותר מטלטלות שאדם עלול לחוות. כאבי הראש הקשים – שנמשכים לעיתים פרק זמן משמעותי וגם אחרי שהם מתפוגגים נשאר החשש שיחזרו, ובקרוב – פוגעים באופן משמעותי בשגרת היומיום וביכולת לתפקד.

ניתן להפחית את עוצמת המיגרנות ולצמצם את תדירות ההתקפים, אבל הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התופעה היא לנסות לנטרל מראש את הופעת כאבי הראש. כאן בעמוד תמצאו מידע על הקשר בין שיניים למיגרנות, והמלצות כיצד לטפל במצב.

הגורמים העיקריים למיגרנות

הרפואה עדיין לא הצליחה לגלות את הנסיבות המדויקות שבהן מתפתחת מיגרנה. ההערכה הרווחת היא שהמקור הוא במערכת העצבים או בתהליכים דלקתיים שונים. אלה משבשים את הפעילות במוח, השיבוש משפיע לרעה על זרימת הדם באזורים שונים באיבר הרגיש והתוצאה היא התקף המיגרנה.

ידוע שלגנטיקה יש השפעה משמעותית על הסיכון להיווצרות מיגרנות, וכך גם לתזונה. טריגרים אפשריים להתקף הם סטרס, שינה לא תקינה, תרופות שמרחיבות כלי דם ומרכיבים תזונתיים כגון קפאין ואלכוהול (וגם מונוסודיום גלוטמט).

מה הקשר בין שיניים למיגרנות?

כאב שיניים מייצר סטרס, וזהו כאמור טריגר אפשרי למיגרנות. לפעמים הלחץ נוצר לאו דווקא מהכאב עצמו אלא בגלל ההבנה שנדרש ביקור אצל רופא שיניים, וכידוע לא מעט אנשים סובלים מחרדה דנטלית. קשר אפשרי נוסף הוא דלקת חניכיים שמובילה לשיבושים במוח ולמיגרנה, ובפרט קיים סיכון כזה כשהדלקת כרונית ולא מטופלת נכון.

חשוב להדגיש כי רופאי שיניים מיומנים יודעים לבצע כל פעולה בלי לגרום לכאב, ובעיקר לסייע גם למי שחושש מאוד מהליכים דנטליים לעבור אותם ברוגע.

איך לעבור את הביקור במרפאת השיניים בלי לחץ?

טיפול אצל רופא שיניים לא חייב להיות חוויה מלחיצה. כדי לנטרל את החרדה והסטרס, השלב הראשון הוא לשתף את הרופא בתחושות. רופאים מיומנים יודעים איך להרגיע כל אדם, בדרכים שונות, ובנוסף לבצע את ההליך הדנטלי תחת הרדמה.

ליתר דיוק, יש 3 סוגים של הרדמה במסגרת טיפול שיניים: הרדמה מקומית, סדציה (טשטוש) והרדמה כללית.

כל אחת מהאפשרויות הנ"ל חוסמת את היכולת של תאי העצב באזור שבו מתבצעת החדרת השתלים לעצם הלסת או עצם הלחי להעביר אותות כאב למוח. בהתאם, הטיפול אמנם מייצר את הגירוי שאנחנו מגדירים כ"כאב" בתוך הפה, אבל המוח כלל לא מודע לכך, והמטופל או המטופלת לא חשים את התחושה הלא רצויה. התוצאה: טיפול אפקטיבי השיניים בלי כאבים, בלי לחץ ובלי טריגרים למיגרנה.

איך לבחור את ההרדמה הנכונה?

הבחירה בין האפשרויות השונות היא בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת. באופן עקרוני גם הרדמה מקומית מספיקה כדי לחסום את האותות שמבשרים על הכאב, אבל יש גם מצבים שבהם ההמלצה היא דווקא על ההרדמה הכללית, שמטבעה היא כמובן יותר מורכבת.

כך למשל כשנדרשת השתלת שיניים, הכף נוטה יותר לטובת ההרדמה הכללית, זו שבזכותה הפציינט פשוט ישן לאורך הטיפול, שינה עמוקה במיוחד.

כדי לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורכם, נדרש כמובן מידע רלוונטי. הכירו את השיטות לביצוע השתלת שיניים ללא כאבים וכך תוכלו ליהנות מפה מלא שיניים בדרך הנוחה, הבטוחה והנעימה ביותר, בלי לסבול ממיגרנות.

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן