יעילות התרופה אקסידול לטיפול במיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

אקסידול לטיפול במיגרנהמיגרנה מאופיינת בכאבי ראש חזקים המלווים בסמנים נוספים. היא מתרחשת ברוב המקרים בהתקפים, שלעתים מקדימים אותם סימנים כגון שינויים בתפיסה הרגילה, חוויה של טשטוש, אור בוהק, לפעמים גם ריח מוזר או לא נעים.

תרופה נפוצה לטיפול במיגרנה נקראת בשם אקסידול. את הסובלים ממיגרנה יעניין בוודאי לדעת עד כמה התרופה נחשבת ליעילה, האם יש לה תופעות לוואי, האם היא מחויבת במרשם רופא ולאילו סוגי מיגרנה היא מתאימה במיוחד?

הקלה מורגשת ומהירה

לא תמיד יקדימו את הופעת המיגרנה סימנים מוקדמים הנקראים אאורה. עם הופעת סימנים אלו, ניתן להשתמש באקסידול גם למניעה, אך קיימת יעילות גם בנטילת התרופה לאחר שמופיעים הסימפטומים המוכרים. אנשים הסובלים מהתקפי מיגרנה יודעים לספר כי הם חווים לעיתים לא רק כאב ראש חזק אלא גם בחילות, לפעמים רגישות רבה מאוד לאור ולסנוור, הקאות, כאבים המזכירים דקירות חדות באזורים ממוקדים לרבות ברקות או במצח.

התקף עשוי לגרום לסבל רב, עד כדי חוסר יכולת מלא לתפקד, לפעמים גם למשך ימים. על פי רוב, מדווחים החולים על כי ההקלה המורגשת לאחר התרופה הינה מהירה למדי. אחוז ניכר מקרב החולים מצליח לתפקד לאחר מכן באופן סביר עד רגיל, כך שניתן להמשיך בשגרה.

אקסידול נמכרת ללא מרשם

אקסידול היא תרופה המשווקת לכלל הציבור, ללא צורך במרשם רפואי. אך אין זאת אומרת כי השימוש בה מומלץ בקלות ראש. על פי דיווחיהם של אנשים המתמודדים עם התקפי מיגרנה זה שנים, היעילות הגבוהה ביותר הינה כאשר ההתקף יחסית קל או כאשר הכאב ויתר הסימפטומים הינם ברמה בינונית.

חשוב לציין כי אחד ממרכיבי התרופה הינו קפאין, כך שעלולה להופיע השפעה מעוררת. מכיוון שמדובר בתרופה משככת כאבים, אין להשתמש בה באם ידועה רגישות לתרופות אחרות המיועדות לשיכוך כאבים. כמו כן, התרופה איננה מומלצת לסובלים מכיבי קיבה או חוסר דם וכן לא לנשים בהיריון.

מכיוון שאחד ממרכיבי התרופה הינו פרצטמול (תכשיר מוריד חום המצוי בין היתר באקמול) אין להשתמש בתרופה אם ידועה רגישות לחומר זה על בסיס ניסיון משימוש בתרופות אחרות. כמו כן, מינון יתר של פרצטמול עשוי להוביל להרעלה ולכן יש להיוועץ ברופא לפני השימוש במידה ונוטלים תרופות אחרות המכילות מרכיב זה.

מהו המינון המומלץ?

למרות שאקסידול היא תרופה שנחשבת ליעילה למדי, אין לעשות בתרופה שימוש ממושך. לא מדובר בתרופה שמתאימה לשימוש כרוני או קבוע. על פי ההמלצות, במידה וסובלים ממיגרנה שלא חולפת במשך יומיים, יש להפסיק את נטילת התרופה.

בשני ימי השימוש הרצופים ניתן להשתמש בעד שני מנות בכל שש שעות. על פי היצרן, את הגלולה יש ליטול בשלמותה, לאחר האוכל. ללא ספק, היתרון הטמון בתרופה הינו ההשפעה המהירה והיכולת לאפשר חזרה לשגרה ותפקוד חופשי מכאבים. החיסרון – הסיכון לפגיעה בתפקודי כבד ותופעות לוואי אחרות המצריכות התייחסות.

אקסידול אינה מיועדת לילדים

בקרב חלק מהמטופלים, עשויה להופיע תגובה אלרגית לאחד או יותר ממרכיבי התרופה. במידה והחולה חש בסימפטום כגון קוצר נשימה, נפיחות בגרון, גירוי וכדומה, יש להימנע משימוש נוסף בתרופה עד לבירור נוסף. התרופה לא אמורה לגרור תחושת חולשה או עייפות בלתי מצויה, זוהי תופעת לוואי יחסית נדירה אך כאשר מופיעה – אין להשתמש בתרופה.

חלק מהחולים עשויים לדווח על צרבת או כאבי בטן ובחילות הנובעים מהשימוש בתרופה. תופעה מסוג זה שאיננה חולפת מחייבת התייחסות. השימוש לא מומלץ בילדים, למעט אם נתנה הוראה אחרת מהרופא.

קראו גם:

תרופת זומיג למיגרנה

ביופידבק ומיגרנה

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן