אקסידול לטיפול במיגרנה

בחירת טיפול מיגרנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

מיגרנה איננה כאב ראש רגיל, לא נעים אך גם לא ממש נורא. מדובר בהתקפים של כאב התוקף את אזור הראש והפנים, עם תופעות נלוות נוספות כדוגמת חוסר סבילות לאור בהיר, חוסר יכולת לסבול רעשים חזקים, לפעמים גם הופעת בחילות, טשטוש ראייה. בשל העובדה כי התקפי מיגרנה עשויים להפריע באופן חמור לשגרת החיים ולפעמים יכולה למנוע תפקוד למשך שעות ואפילו ליום, יומיים או שלושה ימים רצופים, חשוב לדעת כי ניתן לטפל. תרופה מקובלת מאוד בקרב הסובלים ממיגרנה נקראת אקסידול. להלן נסקור את הטיפול באמצעות התרופה וגם נראה אילו חלופות יכולות לעזור במידה ולא משיגים את ההקלה הרצויה.

כיצד רוכשים אקסידול?

אקסידול הינה תרופה הנמכרת ללא מרשם רופא. משמעות הדבר היא כי היא זמינה על המדפים וניתן לרכוש אותה בכל עת שנזקקיםאקסידול לטיפול במיגרנה לה גם מבלי לקבוע תור לרופא המטפל. אך חשוב לשים לב כי למרות שהתרופה נמכרת ללא מרשם, אין להקל ראש בשימוש. למשל, חשוב שלא לעבור מעל המינון המומלץ, למעט באם ישנה הנחייה אחרת מהרופא.

טיפול מקובל כולל נטילת 2 כמוסות, לאחר ארוחה. את המנה הבאה מותר לקחת רק בחלוף 6 שעות. על פי הוראות החברה המייצרת את התרופה, במידה והמיגרנה חזקה מאוד והכאב איננו חולף לאחר יותר מיומיים, אין להמשיך ליטול את התרופה. כמו כן התרופה לא מתאימה לשימוש בקרב ילדים קטנים.

לאילו מטרות יעילה התרופה?

מטופלים שסובלים ממיגרנה ועושים שימוש מעת לעת בתרופה אקסידול מספרים כי היתרון הגדול הינו הפעולה המהירה. על פי רוב, כאשר הכאב ברמה לא מאוד קשה ומספיקים לקחת את התרופה בתחילת ההתקף, ההקלה מגיעה מהר מאוד. ולא רק בשיכוך כאבי הראש והמיגרנות מראה אקסידול יעילות גבוהה. השימוש מביא עימו הקלה גם בסימפטומים הנלווים, הידועים לרבים מהחולים. הקלה בבחילה, ברגישות לאור. יש כאלה שחווים תופעות נלוות אל מיגרנה למשל שמיעת צלילים שונים או הרחת ריחות לא נעימים וגם בכך התרופה מעניקה הקלה.

אקסידול – יש גם חסרונות ויש גם חלופות

אין לומר כי יש אך ורק יתרונות לשימוש בתרופה. החיסרון הגדול ביותר טמון בכך שהתרופה לא כל כך עוזרת כאשר מדובר בהתקף מיגרנה מאוד חזק. כמו כן, חלק מהמטופלים מגלים עם הזמן כי ההשפעה של התרופה יורדת. זה נכון בעיקר לאנשים שעשו בה שימוש ניכר לאורך תקופה די קצרה. מה ניתן לעשות כאשר אקסידול לא מצליחה לעזור, כאשר רוצים הקלה גם בכאבים חזקים? במידה ומגלים כי ההשפעה איננה מספקת, ניתן לנסות תרופות אחרות, המבוססות על מנגנון פעולה אחר. בשלב זה, ניתן לנסות תרופות מרשם חזקות, כדוגמת רילרט.

רילרט

יש להביא בחשבון כי רילרט איננה מתאימה לאנשים הסובלים ממחלות לב, מחלות כבד, לחץ דם גבוה. יש להתייעץ עם הרופא במידה ונוטלים תרופות מסוימות, לדוגמא סוגי אנטיביוטיקה שונים. התרופה נחשבת ליעילה מאוד בשיכוך הסימפטומים של התקפי מיגרנה חזקים מאוד לצד טיפול בתופעות הנלוות כדוגמת טשטוש ראיה ו/או אאורה.

את התרופה עדיף לקחת בשלב ההתחלתי של ההתקף, אולם אין להשתמש בה למטרות מניעה. כמו כן, גם אם ההתקף הופיע לפני שעות, אפשר ליטול את התרופה ובמרבית המקרים, החולה יחווה הקלה של ממש. יש לציין כי בכל שימוש בתרופה, אקסידול או רילרט או כל תרופה אחרת, יש לבדוק את התוקף ולקרוא את העלון המצורף. יש לציין כי במידה וגם רילרט איננה מועילה, ניתן לנסות תרופות אחרות, המבוססות על חומרים פעילים שונים. למשל – סומטרידקס.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תרופה למיגרנה – נרמיג

מיגרנה בעקבות מחסור בויטמינים

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה

המרכז לטיפול ואבחון מיגרנה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון מיגרנה, כל מה שרציתם לדעת על מיגרנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים
דילוג לתוכן